ابلاغ طرح هادی شهر شمشک بزودی

به گزارش جعبه مهر، فرماندار شهرستان شمیرانات از نهایی شدن و ابلاغ طرح هادی شهر شمشک تا انتها آبان ماه سال جاری خبر داد و اضافه کرد: طرح هادی شهر شمشک دربندسر در شمال شرقی پایتخت پس از هفت سال پیگیری، سد مقاومت ها و موانع را شکست و در فرآیند نهایی شدن قرار گرفت.

ابلاغ طرح هادی شهر شمشک بزودی

سیاوش شهریور در گفت وگو با جعبه مهر، در تشریح روند ابلاغ طرح هادی شهر شمشک گفت: این منطقه به دلیل بکر بودن، شرایط خاص و ارزش بالای زمین همواره مورد توجه بوده که همین امر عامل مؤثری در تأخیر تصویب و ابلاغ طرح هادی شهر، علیرغم تمام پیگیری های مستمر و مجدانه طی دو سال اخیر بوده است. اما هدف گذاری ما برای شمشک دربندسر حفظ اکوسیستم طبیعی و توسعه شهر در چارچوب قانون است؛ تحقق این مهم نیز نیازمند ابلاغ طرحی کارشناسی با لحاظ کردن نظر دستگاه های متولی نظیر حفاظت محیط زیست، منابع طبیعی و ... است.

وی اضافه نمود: موظفیم اکوسیستم این منطقه را برای بقای شهر و استفاده گردشگران و ورزشکاران کشور و حتی دنیا حفظ کنیم. این شهر سالانه میزبان 18 هزار ورزشکار زمستانی و گردشگر از سراسر دنیا است و نیازمند توسعه زیرساخت های منطقه است؛ توسعه ای که بررسی و صدور مجوزهای آن در نبود طرح هادی شهر ممکن نبود.

وی ادامه داد: 48 رشته ورزش زمستانی وجود دارد که ما می توانیم با گسترش زیرساخت ها و استفاده بهینه و برنامه ریزی شده از اراضی موجود شهر، آنها را نیز در کنار اسکی روی برف راه اندازی کنیم و داوطلب برگزاری مسابقات بین المللی باشیم تا شهروندان به جای استفاده از اماکن مصنوعی، در صخره های طبیعی این شهر به ورزش مورد علاقه خود بپردازند.

وی تاکید کرد: تلاش کرده ایم طرح هادی معناداری برای شمشک دربندسر تصویب و از بلند مرتبه سازی جلوگیری کنیم. پیش بینی می شود در آینده این شهر دارای پیست های متفاوت و متعددی شود، لذا ساخت و ساز باید کنترل شده و بر اساس برنامه ریزی دقیق انجام شود. مردم، شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر باید در صیانت از طرح هادی کوشا باشند. اگر چه تقاضا برای بلند مرتبه سازی و تراکم بافت فراوان است، اما به هیچ عنوان نباید در این طرح مداخله کرد؛ چرا که این اقدام می تواند در آینده خسارات ویرانگری را برای منطقه در پی داشته باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 دی 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 3870

به "ابلاغ طرح هادی شهر شمشک بزودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغ طرح هادی شهر شمشک بزودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید