اتمام عملیات اجرایی فاز اول سامان دهی زیرساخت های گردشگری پارک جنگلی لوه

به گزارش جعبه مهر، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از اتمام عملیات اجرایی تکمیل فاز نخست زیرساخت های گردشگری پارک جنگلی و آبشار لوه شهرستان گالیکش با اعتبار یک میلیارد ریال اطلاع داد.

اتمام عملیات اجرایی فاز اول سامان دهی زیرساخت های گردشگری پارک جنگلی لوه

با وبسایت گردشگری تریپ ادوایزر همراه باشید.

به گزارش جعبه مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، ابراهیم کریمی با اعلام این خبر اضافه نمود: با اعتبار یک میلیارد ریال فاز اول عملیات اجرایی ساماندهی و تکمیل زیر ساخت های گردشگری پارک جنگلی لوه شهرستان گالیکش از محل اعتبارات تملک دارایی سرمایه های استانی به انتها رسید.

او به عملیات اجرا شده در این فاز اشاره نمود و اضافه نمود: در عملیات اجرایی این فاز تکمیل سنگ فرش جهت دسترسی به آبشار به مساحت حدود 600 متر مربع ، اجرای آب رو برای راهنمایی آبهای سطحی و همچنین فنس کشی جهت دسترسی اجرا شده است.

کریمی ادامه داد: در سنوات قبل این اداره کل اقدام به اجرای سنگ فرش و دیواره سنگی جهت دسترسی به مساحت 500 متر مربع و یک باب نمازخانه با اعتبار 2میلیارد و 321میلیون ریال نموده است.

او گفت: این اداره کل آمادگی خود را برای تکمیل زیر ساخت های گردشگری لازم برای رفاه حال مسافران و گردشگران عبوری از پارک جنگلی لوه در صورت تخصیص اعتبار لازم از سوی مراجع ذیربط را اعلام می دارد.

آبشار لوه در گالیکش واقع است. آبشار لوه در 20 کیلومتری گالیکش و در 5 کیلومتری جاده اصلی گلستان - مشهد و در کنار روستایی به نام لوه و در جنگلی انبوه با درختان پهن برگ واقع شده است. همجواری آبشار با پارک جنگلی گلستان ارزش ویژه ای به آن بخشیده است. گالیکش آبشارهای متعددی دارد که در این میان آبشار لوه با 75 متر ارتفاع از آبشارهای دیدنی و کم نظیر استان گلستان و در روستای لوه است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 24 شهریور 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 2630

به "اتمام عملیات اجرایی فاز اول سامان دهی زیرساخت های گردشگری پارک جنگلی لوه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتمام عملیات اجرایی فاز اول سامان دهی زیرساخت های گردشگری پارک جنگلی لوه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید