از عدم دسترسی اعضای شورا به اطلاعات شهرداری تا رفتن بازنشستگان از شهرداری

اعضای کمیسیون حقوقی و نظارت شورای شهر در مورد وضعیت حقوقی شهر، نظرات خود را بیان کردند.

از عدم دسترسی اعضای شورا به اطلاعات شهرداری تا رفتن بازنشستگان از شهرداری

به گزارش خبرنگاران، افشین حبیب زاده امروز در نشست خبری که به منظور تشریح عملکرد کمیسیون حقوقی و نظارت شورای شهر تهران برگزار گردید، با بیان اینکه تاکنون 48 نشست هفتگی ملاقات مردمی برگزار گردیده که بر این اساس 875 مکاتبه با مدیران شهری در راستای حل مسائل و درخواست های مردمی داشتیم، گفت: در این مدت به همراه معاونان و حتی نمایندگان مجلس با حضور در محلات و مناطق، به آنالیز وضعیت مردم پرداختیم و تاکنون 200 بازدید میدانی از پروژه های مختلف داشتیم.

وی در پاسخ به این سوال که بیشترین شکایات مردم از شهرداری در چه حوزه ای است به تنوع شکایات اشاره و اظهار کرد: توافقات شورای معماری مناطق که در دوره قبل انجام گردیده اما در دوره جدید با توجه به مغایرت های قانونی متوقف گردیده است از جمله بیشترین شکایات مردمی است.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه متأسفانه شاهد هستیم که املاک کوچک مقیاس و ریزدانه توسط شهرداری به دلیل قرار دریافت در پروژه های شهری خریداری گردیده اما بلاتکلیف رها شدند که بیشترین حجم شکایات را به خود اختصاص داده اند گفت: بخش دیگری از شکایات مردم نیز به گلایه های آنها برای تردد در دفاتر خدمات الکترونیک، شهرداری منطقه و معاونت ها است که این امر موجب اصطکاک میان کارمندان شهرداری و مردم می گردد.

به گزارش خبرنگاران، در ادامه این نشست خبری ناهید خداکرمی عضو دیگر کمیسیون حقوقی و نظارت در مورد ماندن یا رفتن شهردار تهران به موجب قانون منع بکارگیری بازنشستگان گفت: قوانین شهرداری خاص است و بهتر است صبر نموده و دندان به جگر بگذارید تا طبق قانون عمل گردد.

وی با بیان اینکه در شهرداری خود به خود بازنشسته ها در حال رفتن هستند، گفت: شهرداری نهاد غیر دولتی است و شهردار توسط شورا انتخاب می گردد و معاونان نیز توسط شهردار انتخاب می شوند و بر اساس این رویکرد، شهرداری یک مجموعه غیر دولتی است.

خداکرمی با بیان اینکه قطعا ما به قانون تمکین خواهیم کرد و خلاف آن عمل نمی کنیم گفت: اما باورمان این است که شهرداری مشمول این قانون نمی گردد.

به گزارش خبرنگاران، در ادامه علی اعطا دیگر عضو کمیسیون حقوقی و نظارت نیز با اشاره به دستاوردهای کمیته حقوقی شورا با بیان اینکه حدود 30 جلسه طی یک سال اخیر برگزار گردید و در مورد صندلی حقوقی شورایاری ها، ابعاد حقوقی مصوبه برج باغ و ابعاد طرح های شهرسازی و زیست محیطی به بحث و تبادل نظر پرداختیم در پاسخ به سوالی درخصوص عدم دسترسی اعضای شورا به سامانه های اطلاعاتی شهرداری گفت: در اوایل تیرماه برای آنالیز یک طرح نیازمند دسترسی به اطلاعات موجود در شهرداری شدم اما با وجود آنکه دو مرتبه نامه نگاری کردم اما دسترسی اطلاعات برای من ایجاد نشد و این جای سوال است و امیدواریم این مشکل هرچه سریع تر مرتفع گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 30 دی 1397 شناسه مطلب: 380

به "از عدم دسترسی اعضای شورا به اطلاعات شهرداری تا رفتن بازنشستگان از شهرداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از عدم دسترسی اعضای شورا به اطلاعات شهرداری تا رفتن بازنشستگان از شهرداری"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید