فراوری دارویی برای جوان سازی سلول های عضلانی با سلول بنیادی

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سلول های بنیادی، با افزایش سن، بدن ما به میزان قابل ملاحظه ای قابلیت ترمیمی و بازسازی کنندگی عضلات اسکلتی خود را از دست می دهد. تقریباً با آغاز سن 35 سالگی، توده عضلانی، قدرت و عملکرد عضلات به طور پیوسته کاهش می یابد. این می تواند در سنین پیری بسیار مشکل ساز باشد و بر زندگی فرد تأثیر منفی بگذارد.

فراوری دارویی برای جوان سازی سلول های عضلانی با سلول بنیادی

محققین دانشگاه تگزاس پروتئینی را در سلول های بنیادی عضلانی شناسایی نموده اند که به نظر می رسد با عملکرد نامناسب این سلول ها در زمان پیری مرتبط باشد. در ادامه آنها یک داروی ریز مولکول را طراحی نموده اند که می تواند روی این پروتئین اثر بگذارد.

با ریست کردن سلول های بنیادی عضلانی به مرحله ای جوان تر ما قادر خواهیم بود که به طور موثرتری بافت های عضلانی را ترمیم کنیم. در مطالعاتی که روی موش های پیر صورت گرفت، تیمار این موش ها با داروی مذکور موجب شد که آنها سلول های بنیادی عضلانی دارای عملکرد بیشتری داشته باشند و قدرت عضلانی آنها تا 70 درصد افزایش یابد.

در حال حاضر، هیچ دارویی برای به تأخیر انداختن، متوقف کردن و معکوس کردن تحلیل رفتن عضلات در اثر پیری وجود ندارد و یافتن راه یا دارویی برای این امر می تواند بسیار جالب توجه باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 12 تیر 1398 شناسه مطلب: 1441

به "فراوری دارویی برای جوان سازی سلول های عضلانی با سلول بنیادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری دارویی برای جوان سازی سلول های عضلانی با سلول بنیادی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید