عملیات اجرایی فاز تکمیلی بندر چند منظوره خمیر کلنگ زنی شد

به گزارش خبرنگاران، علی لاریجانی بعدازظهر چهارشنبه کلنگ عملیات اجرایی فاز تکمیلی بندر چند منظوره بندرخمیر با حضور استاندار هرمزگان و نمایندگان هرمزگان به زمین زده شد.

عملیات اجرایی فاز تکمیلی بندر چند منظوره خمیر کلنگ زنی شد

اسکله بندر خمیر در حدود 2 کیلومتری شرق اسکله موجود شیلات جانمایی شده به گونه ای که کاملا خارج از محل خور خمیر واقع شده است. نوع اسکله به صورت شمع و عرشه پیش بینی شده و با یک مسیر دسترسی به طول 750 متر که به صورت ترکیبی از شمع و عرشه و مسیر سنگی پیش بینی شده است.

در فاز اول پروژه مسیر دسترسی دریایی شامل دایک سنگی به طول 616 متر اجرا شده است. در فاز دوم که موضوع پروژه حاضر است اجرای لایه های روسازی دایک دسترسی، احداث پل دسترسی از انتهای دایک تا محل اسکله، احداث اسکله به همراه تهیه و نصب تاسیسات برقی و مکانیکی به انجام خواه رسید. مبلغ این پیمان 301 میلیارد و 914 میلیون ریال در مدت زمان 18 ماه اجرا خواهد شد.

پروژه مجتمع بندری خمیر یکی از پروژه هایی ست که طی چند سال اخیر حرف و حدیث های زیادی را به همراه داشته و برای احداث آن موانع های زیادی پیش روی آن گذاشته شده است.

پروژه ای که بدلیل موقعیت ساحلی ، دارا بودن منابع غنی سیمان و گوگرد و همچنین کارخانجات بزرگ سیمان و گچ ، صندلی ممتازی به شهرستان خمیر خواهد داد واقتصاد منطقه را متحول ومشکل بیکاری این شهرستان را به صورت عمده حل خواهد نمود.

پروژه بندر چند منظوره بندر خمیر در اولین روز از دهه مبارک فجر سال 91 با حضورمقامات استانی و کشوری کلنگ آن به زمین زده شد، اما تقریبا اوایل سال 94 بود که خبر تعطیلی مجتمع بندری کام مردم بندرخمیر را تلخ کرد و دوباره رایزنی های مسئولین محلی برای برطرف مسائل زیست محیطی آغازشد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "عملیات اجرایی فاز تکمیلی بندر چند منظوره خمیر کلنگ زنی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملیات اجرایی فاز تکمیلی بندر چند منظوره خمیر کلنگ زنی شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید