آشفتگی در پروازهای مصر به عربستان بعد از لغو حج عمره به سبب نگرانی از کرونا

به گزارش جعبه مهر، پروازهای خطوط هوایی مصر به عربستان امروز به دلیل لغو سفرهای حج عمره از بیم سرایت و انتشار ویروس کرونا بشدت شاهد آشفتگی شده است.

آشفتگی در پروازهای مصر به عربستان بعد از لغو حج عمره به سبب نگرانی از کرونا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، منابع مطلع در فرودگاه قاهره از آشفتگی شدید در خطوط پروازی میان مصر و عربستان خبر دادند.

این منابع به روزنامه القدس العربی گفتند که بعد از صدور دستور لغو حج عمره و روادیدهای گردشگری در عربستان، مرکز عملیات وزارت هواپیمایی مصر در دستوری به فرودگاه قاهره و دیگر فرودگاه های مصر، لغو سفرها به عربستان سعودی برای حج عمره یا گردشگری را گفت.

طبق این گزارش، این تصمیم در عربستان در پی نگرانی از انتشار و شیوع ویروس اتخاذ شده است. خبرگزاری رسمی عربستان (واس) اعلام کرده است که این تصمیم موقت است.

واس گزارش کرده است که مسئولان بهداشتی ذی ربط در عربستان تحولات مربوط به ویروس کرونا را از نزدیک دنبال می کنند... در پی توصیه مسئولان برای رعایت استانداردها برای پیشگیری، دولت تصمیم به تعلیق ورود [مسافران و گردشگران] گرفته و این مسئله شامل سفرهای حج عمره و بازدید از مسجد شریف نبوی به شکل موقت می شود.

پس از انتشار ویروس کرونا در چند کشور، شمار کشورهای عربی که ثبت این ویروس را اعلام کرده اند به بیش از هفت کشور از جمله امارات، بحرین، کویت، لبنان، عراق و الجزایر رسیده است.

ص

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 4874

به "آشفتگی در پروازهای مصر به عربستان بعد از لغو حج عمره به سبب نگرانی از کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشفتگی در پروازهای مصر به عربستان بعد از لغو حج عمره به سبب نگرانی از کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید