شروع پروژه مشترک طرفداران ایرانی النصر عربستان و فدراسیون فوتبال هند

به گزارش جعبه مهر، تهران (پانا) - فدراسیون فوتبال هند به صورت جدی در کوشش است تا پرسپولیس را با سنگین ترین جریمه و محرومیت روبرو کند؛ روندی که با همکاری هوادران ایرانی النصر عربستان شروع شده است.

شروع پروژه مشترک طرفداران ایرانی النصر عربستان و فدراسیون فوتبال هند

پس از مشکلاتی که پرسپولیس در راه رسیدن به هند برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا داشت و با حضور در هند هم میزبانی ضعیف هندی ها برای نایب قهرمان آسیا استرس زا شد؛ صفحه اینستاگرام پرسپولیس با انتشار پستی به بازخوانی وقایع تاریخی حمله نادرشاه افشار به هند پرداخت و حضور پرسپولیسی ها در هند را با حمله 283 سال پیش تشبیه کرد.

متن پستی که در صفحه اینستاگرام باشگاه پرسپولیس منتشر شد به توضیح زیر است: 283 سال پس از فتح هند توسط لشکر ایرانیان، حالا نوبت به جوانان ایرانی رسیده تا یک بار دیگر و این بار در آوردگاه دیگری دست به فتح الفتوح بزنند.

دلجویی پرسپولیس از هندی ها به خاطر اقدام منحصر به فرد

پس از انتشار این پست باشگاه پرسپولیس با انتشار بیانیه ای به صورت رسمی از مردم هند عذرخواهی کرد و انتشار این مطلب را موضعی غیر از موضع باشگاه پرسپولیس و توسط کارگزار باشگاه دانست تا تعیین گردد موضوعی منحصر به فرد در دنیا فوتبال اتفاق افتاده است و اختیار صفحه رسمی اینستاگرام باشگاه به جای اینکه در اختیار باشگاه باشد به کارگزاری واگذار شده که هیچ اطلاعی از مواضع باشگاه ندارد و خودجوش اقدامی عجیب و غیر اخلاقی انجام داده است که دامن گیر باشگاه عظیم پرسپولیس و طرفداران این تیم شده است.

البته شاید انتشار این پست زمینه ساز این گردد که تعیین گردد کارگزار باشگاه پرسپولیس دقیقا تا چه میزان اختیار دارد و چرا باید معتبرترین صفحه یک باشگاه در اختیار فردی باشد که هیچ شناختی از منافع مجموعه پرسپولیس ندارد و چرا مطلبی به این مهمی بدون هماهنگی با مدیرعامل یا معاون اجرایی باشگاه منتشر شده است.

اعلام شکایت هند و شروع همکاری با طرفداران ایرانی النصر

هر چند باشگاه پرسپولیس از مردم هند و فدراسیون فوتبال این کشور و باشگاه اف سی گوآ به صورت رسمی عذرخواهی کرد، اما روز گذشته سایت معتبر گل از شکایت فدراسیون فوتبال هند از باشگاه پرسپولیس در کنفدراسیون فوتبال آسیا اطلاع داد تا اولین خبر رسمی درباره ورود این پرونده به فرایند اداری منتشر گردد؛ خبری که قابل پیش بینی بود با همراهی عده ای در داخل ایران روبرو گردد.

پس از اینکه سایت گل خبر شکایت فدراسیون فوتبال هند از پرسپولیس را منتشر کرد، عده ای در داخل ایران که پیش از این همکاری صمیمانه ای با باشگاه النصر در ماجرای محرومیت عیسی آل کثیر و سپس شکایت باشگاه عربستانی از پرسپولیس داشتند؛ با حضور در صفحه اینستاگرام فدراسیون فوتبال هند و باشگاه اف سی گوا حمایت همه جانبه خود از این فدراسیون برای برخورد با پرسپولیس را اعلام کردند تا در زمانی کمتر از 7 ماه، این عده از طرفداری النصر عربستان کناره گیری نموده و به سمت هند چرخش نمایند تا نشان دهند تنها هدفشان ضربه زدن به پرسپولیس است و برای این منظور از همکاری با هیچ کشوری دریغ نخواهند کرد.

جزئیات شکایت؛ هندی ها عصبانی هستند

اما در حالی که خبر سایت گل خالی از جزئیات این شکایت بود، دبیر کل فدراسیون فوتبال هند در مصاحبه ای که امروز با این رسانه داشته اعلام نموده است که پست منتشر شده توسط اینستاگرام باشگاه پرسپولیس حیثیت مردم هند را که منشا ملی دارد مورد هدف قرار داده و خدشه دار نموده است و شرم آور است که کشوری با این تاریخ آزرده خاطر گردد.

به همین دلیل فدراسیون فوتبال هند شکایت خود از پرسپولیس را به کنفدراسیون فوتبال آسیا فرستاده است و با توجه به اینکه هند یک کرسی مهم در AFC دارد باید منتظر ماند و دید حکم صادر شده درباره این خودسری کارگزار باشگاه پرسپولیس چه چیزی خواهد بود.

البته براساس قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا این موضوع احتمالا شامل 20 هزار دلار جریمه نقدی خواهد شد و شاید یک بازی بی تماشاگر هم نصیب پرسپولیسی ها گردد اما کوشش طرفداران ایرانی النصر عربستان که از شب گذشته طرفدار ایرانی فدراسیون فوتبال هند شده اند بر این اساس است که پرسپولیس با کسر 3 امتیاز روبرو گردد.

دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 9787

به "شروع پروژه مشترک طرفداران ایرانی النصر عربستان و فدراسیون فوتبال هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع پروژه مشترک طرفداران ایرانی النصر عربستان و فدراسیون فوتبال هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید