ابن واکسن نوین سرطان، سلول های سرطانی را تبدیل به سلول های شناساننده آنتی ژن به سلول های ایمنی می نماید

به گزارش جعبه مهر، دانشمندان نوع جدیدی از واکسن سرطان ابداع نموده اند که نویدبخش از بین بردن سرطان خون در موش ها است. این روش شامل برنامه ریزی مجدد سلول های سرطانی به سلول های ایمنی است تا بتوانند به سیستم ایمنی بدن نحوه مبارزه با بیماری را آموزش دهند.

ابن واکسن نوین سرطان، سلول های سرطانی را تبدیل به سلول های شناساننده آنتی ژن به سلول های ایمنی می نماید

سلول های سرطانی از طیف وسیعی از ترفندهای پنهان برای فرار از تشخیص استفاده می نمایند. ایمونوتراپی یک روش درمانی نوظهور است که شامل تقویت سیستم ایمنی برای مبارزه بهتر با سرطان است که نتایج اولیه بسیار امیدوارنماینده ای دارد .

یکی از رایج ترین اشکال ایمونوتراپی با برداشتن سلول های T از بیمار، برنامه ریزی آن ها برای شناسایی آنتی ژن های سرطانی خاص و وارد کردن آن ها به بدن برای شکار سرطان ها با آن آنتی ژن ها عمل می نماید. مشکل این است که این روش به حدس و گمان دارد تا بفهمیم کدام آنتی ژن برای هر بیمار مفیدتر است.

در تخقیق نو، دانشمندان Stanford Medicine راهی برای آموزش سلول های T برای شناسایی طیف وسیع تری از آنتی ژن ها ایجاد کردند و شانس حمله پیروزیت آمیز سیستم ایمنی بیمار به سرطان را افزایش داده اند. ترفند این است که سلول های سرطانی را به ماکروفاژها تبدیل کنیم، که نوعی سلول ارائه دهنده آنتی ژن (APC) هستند که به سلول های T می آموزند که در پی چه چیزی باشند.

برای آزمایش این ایده، محققان القا کردند که سلول های لوسمی در موش ها به APC تبدیل شوند. موش های گروه کنترل با پیروزیت سرطان خود را از بین بردند. به علاه واکسن برای جلوگیری از عود بیماری به صورت طولانی مدت کار کرد.

سپس، محققان این روش را بر روی موش های مبتلا به سه نوع مختلف تومور جامد - فیبروسارکوم، سرطان سینه و سرطان استخوان آزمایش کردند. نتایج کاملاً به مقدار لوسمی مؤثر نبودند، اما همچنان اثرات مثبتی را نشان دادند.

و در نهایت، محققان با سلول های گرفته شده از بیماران انسانی آزمایش کردند. APC های مشتق شده از سلول های لوسمی انسانی در آموزش سلول های T از همان بیمار پیروز به نظر می رسیدند. بنابراین این روش می تواند در نهایت برای انسان ها نیز انجام گردد، اما هنوز کارهای بیشتری باید انجام گردد.

سلول های تومویر برنامه ریزی شده مجدد می توانند منجر به حمله بادوام و سراسری به سرطان در موش ها و پاسخ مشابهی با سلول های ایمنی بیمارهای انسان یشوند. در آینده ممکن است بتوانیم سلول های تومور را خارج نموده، آنها را به APC تبدیل نموده و به عنوان واکسن درمانی سرطان به بیماران برگردانیم.

حتی ممکن است بتوانیم RNA را به بیماران تزریق کنیم و سلول های کافی را برای فعال کردن سیستم ایمنی در برابر سرطان، بدون احتیاج به خارج کردن سلول ها، تبدیل کنیم.

این تحقیق در مجله Cancer Discovery منتشر شده.

منبع: استنفورد مدیسین

منبع: یک پزشک
انتشار: 15 اسفند 1401 بروزرسانی: 15 اسفند 1401 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 11310

به "ابن واکسن نوین سرطان، سلول های سرطانی را تبدیل به سلول های شناساننده آنتی ژن به سلول های ایمنی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابن واکسن نوین سرطان، سلول های سرطانی را تبدیل به سلول های شناساننده آنتی ژن به سلول های ایمنی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید