اخراج مدیران ارشد صدای آمریکا

به گزارش جعبه مهر، بعد از کناره گیری مدیر و قائم مقام شبکه صدای آمریکا که تقریبا همزمان با آغاز به کار مایکل پَک به عنوان رئیس سازمان رسانه های جهانی ایالات متحده انجام شد، 4 مدیر و مقام ارشد این رسانه هم به دستور رئیس جدید اخراج شدند.

اخراج مدیران ارشد صدای آمریکا

بنا بر گزارش رسانه های آمریکایی، گزینه دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور برای ریاست بر سازمان رسانه های جهانی ایالات متحده (BBG) چهارشنبه شب چندین مقام صدای آمریکا را برکنار کرد.

به نوشته هیل، برکناری چهار مدیران ارشد صدای آمریکا نگرانی ها درباره تدارک دولت ترامپ برای تحمیل ایده ها و نظرات خودش بر رسانه ها را تشدید کرده است.

طبق گزارش این رسانه آمریکایی، جِیمی فلای که از ماه آگوست ریاست رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی را برعهده داشت، یکی از این مدیران برکنار شده است.

بی فنگ رئیس رادیو آزاد آسیا، آبلرتو فرناندز رئیس شبکه پخش خاورمیانه و لیبی لیو مدیر صندوق فناوری باز را که یک شرکت فعال در زمینه آزادی اینترنت است، اخراج کرد.

اخراج لیبی لیو در حالی انجام شد که او پیشتر پیشنهاد استعفا و خروج از مقامش را داده بود، اما مدیر سازمان رسانه های جهانی ایالات متحده بدون توجه به استعفایش، او را اخراج کرد.

برکناری ها در شبکه صدای آمریکا در حالی اجرا شده که هفته گذشته مدیر و قائم مقام این شبکه پیش از روی کار آمدن مایکل پک به عنوان رئیس سازمان ناظر بر صدای آمریکا از مناصب خودشان استعفا دادند.

استعفا و برکناری ها در صدای آمریکا در حالی خبرساز شد که پیشتر تنش ها بین کاخ سفید و شبکه صدای آمریکا (VOA) بر سر پوشش اخبار شیوع ویروس کرونا و همچنین مسائل ایران جنجال به پا کرده بود.

مجله سرگرمی: مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: فرارو
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 6481

به "اخراج مدیران ارشد صدای آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخراج مدیران ارشد صدای آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید