تاثیر کاهش تنوع میکروب های روده در کیفیت خواب

به گزارش جعبه مهر، یکی از نتایج تغییر در شرایط و تنوع میکروب های روده کاهش کیفیت خواب انسان هاست و محققان امیدوارند راهی برای غلبه بر این مشکل بیابند.

تاثیر کاهش تنوع میکروب های روده در کیفیت خواب

به گزارش خبرنگاران از فارس، تحقیقات تازه پژوهشگران ژاپنی اطلاعات بیشتری در مورد رابطه این دو پدیده در اختیار علاقمندان قرار داده و نشان می دهد کاهش تنوع میکروب ها در روده می تواند منجر به اختلال در خواب شود.

آزمایش هایی که در این زمینه بر روی موش ها و مگس ها اجرا شده نشان می دهد کاهش تنوع باکتری های روده این موجودات باعث افزایش فشار خون آنها و اختلال در خواب آنها شده است.

مهم ترین نتیجه این فرایند بیدار شدن مکرر در طول شب به علت تبعات فشار خون بالاست که باعث خستگی و کسالت در طول روز نیز می شود.

بر اساس پژوهش یادشده کاهش تنوع باکتری های روده بر روی 200 فرایند متابولیک در بدن تاثیر منفی دارد و 60 فرایند مذکور را به طور کامل متوقف می کند که یکی از پیامدهای این رویداد کاهش کیفیت خواب و بیدار شدن مکرر در طول شب است.

همچنین در این شرایط انتقال فرامین عصبی از روده به مغز نیز با اختلال روبرو می شود که این مساله نیز به تنزل کیفیت خواب کمک می کند. برای مقابله با این مشکل تغذیه سالم و متنوع و پرهیز از تنش و نگرانی باید در دستور کار افراد قرار بگیرد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 8427

به "تاثیر کاهش تنوع میکروب های روده در کیفیت خواب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر کاهش تنوع میکروب های روده در کیفیت خواب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید