تقویت زیرساخت های گردشگری دریاچه چیتگر

به گزارش جعبه مهر، طرح های مطالعاتی و زیرساختی برای نگهداری و رونق گردشگری در دریاچه شهدای چیتگر به اجرا گذاشته می گردد.

تقویت زیرساخت های گردشگری دریاچه چیتگر

خبرنگاران - مریم باقرپور: مدیر اجرایی دریاچه شهدای چیتگر با اعلام این خبر گفت: علاوه بر اجرای برنامه هایی در قالب بازی های آبی که برای سال جاری پیش بینی شده و درحال مذاکره با سرمایه گذاران هستیم، نگهداری دریاچه هم اهمیت زیادی دارد. زیرا داخل دریاچه گونه های زیادی از آبزیان وجود دارند و از طرفی پرنده های زیادی در محدوده دریاچه زندگی می نمایند که احتیاج به توجه دارند.

علیرضا طاهری با اشاره به آغاز طرح های مطالعاتی برای نگهداری بهتر دریاچه اضافه نمود: دریاچه شهدای چیتگر محل زندگی انواع پرنده ها مانند زاغ، طوطی، کبک، حواصیل و... است و از طرفی هر سال تعداد زیادی پرنده مهاجر این دریاچه را به عنوان محل زندگی انتخاب می نمایند و با توجه به این موارد ما باید شرایط زندگی مناسب را برای این پرنده ها فراهم کنیم که می توان به ایجاد لانه اشاره نمود. همچنین در دریاچه گونه های زیادی از آبزیان زندگی می نمایند که گاهی با افزایش تعدادی از آنها، تعادل به هم می ریزد و به همین دلیل برنامه داریم تا با مشارکت شیلات طرح هایی را به اجرا بگذاریم.

وی درباره لایروبی دریاچه برای جلوگیری از بوی بد هم گفت: نظافت پهنه آبی دریاچه به شکل مستمر انجام می گردد و براساس پروتکل های پیش بینی شده گندزدایی و تصفیه آب به وسیله تصفیه خانه دریاچه به شکل مستمر پیگیری می گردد.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 5839

به "تقویت زیرساخت های گردشگری دریاچه چیتگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقویت زیرساخت های گردشگری دریاچه چیتگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید