خطرات حذف وعده های غذایی برای بدن

به گزارش جعبه مهر، حذف صبحانه زمان گرسنگی از شب گذشته را افزایش می دهد، میزان قند خون پایین آمده و ترشح انسولین با مشکل روبرو می گردد، زمانی که انسولین زیاد گردد اسید های چرب بیشتری ذخیره بدن خواهد شد.

خطرات حذف وعده های غذایی برای بدن

عدم دریافت هر کدام از وعده های غذایی نه تنها کمکی به کاهش وزن نمی نماید، بلکه یکی از عوارض آن، بروز چاقی بخصوص در ناحیه شکم است. حتی صرف نظر کردن از وعده شام، به هر دلیلی که باشد، عواقب خوبی برای بدن ندارد:

بی نظمی قاعدگی: زنانی که به طور مرتب از وعده های غذایی بخصوص صبحانه صرفنظر می نمایند بیشتر در معرض بی نظمی های قاعدگی قرار می گیرند. به عقیده محققان این افراد علاوه بر سندرم پیش از قاعدگی از مشکل یبوست نیز رنج می برند.

احساس گرسنگی دائم: زمانی که از وعده های غذایی صرف نظر می کنید معده شما سیگنال هایی به مغز فرستاده و اعلام خالی بودن می نماید؛ در نتیجه از همان ابتدای روز حس گرسنگی در بدنتان شکل گرفته و باقی می ماند. صبحانه نخور ها در واقع بیشتر در دام تغذیه ناسالم می افتند.

پرخوری: تحقیقات نشان داده است، اگر در زمان مناسب به اندازه کافی صبحانه میل کنید در ادامه روز پرخوری نخواهید کرد، زیرا صبحانه اولین وعده بعد از بیدار شدن از خواب است، بنابراین حذف صبحانه زمان گرسنگی از شب گذشته را افزایش می دهد، میزان قند خون پایین آمده و ترشح انسولین با مشکل روبرو می گردد، زمانی که انسولین زیاد گردد اسید های چرب بیشتری ذخیره بدن خواهد شد. در نتیجه احساس خستگی در نیمه روز به سراغ شما خواهد آمد.

از بین رفتن تعادل هورمونی: پرهیز از هر کدام از وعده های غذایی، منجر به افزایش هورمون کورتیزول در بدن می گردد. هورمونی که اضطراب و استرس را در بدن افزایش می دهد. در این میان عدم تعادل هورمون انسولین در بدن نیز، منجر به نوسانات قند خون و بی ثباتی آن خواهد شد.

مسائل گوارشی: با حذف وعده های غذایی، بدن به مواد مورد احتیاج برای تامین انرژی و فعالیت دسترسی ندارد. مصرف سه وعده غذایی اصلی و دو میان وعده در روز برای عملکرد صحیح متابولیسم و سیستم گوارشی بدن لازم است.

افزایش چربی در بدن: نخوردن وعده های غذایی باعث می گردد بدن برای جلوگیری از کمبود های تغذیه ای به جای مصرف چربی های بدن، آن ها را ذخیره کند نه مصرف. همین فرایند، چاقی و بخصوص بروز چاقی شکمی را افزایش می دهد که خود خطری برای ابتلا به سندرم متابولیک، بیماری های قلبی، سکته مغزی و دیابت است.

تحلیل رفتن بدن: با حذف وعده های غذایی، متابولیسم بدن کند می گردد و بیشتر احساس خستگی و کج خلقی می کنید. نتایج پژوهش ها نشان می دهد بزرگسالانی که صبحانه کاملی مصرف می نمایند خوش خلق تر و مثبت تر از افراد دیگر هستند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: فرادید
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 8846

به "خطرات حذف وعده های غذایی برای بدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطرات حذف وعده های غذایی برای بدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید