روش پرداخت با کدِ QR پویا

به گزارش جعبه مهر، خبرنگاران: پرداخت از طریق کد QR، یک روش پرداخت بدون تماس است که در آن پرداخت با اسکنِ کدِ QR، از طریق یک برنامه تلفن همراه انجام می گردد.

روش پرداخت با کدِ QR پویا

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایبِنا، پرداخت از طریق کد QR، یک روش پرداخت بدون تماس است که در آن پرداخت با اسکنِ کدِ QR، از طریق یک برنامه تلفن همراه انجام می گردد. این روش یک جایگزین امن و مناسب برای انتقال وجوه الکترونیکی در محلِ فروش، با استفاده از پایانه پرداخت است.

کد QR یک شکل هندسی است که از چندین گرافیک باینری استفاده می نماید تا اطلاعات داده های ضبط شده را نشان دهد. این روش به عنوان یک برنامه پیشرفته، با محبوبیت اینترنت موبایل و ترمینال هوشمند، در بسیاری از زمینه ها به سرعت رواج یافته و به عنوان پلی برای انتقال داده ها مورد استفاده قرار می گیرد.

کد QR به دو نوع ایستا و پویا تقسیم می گردد. در روش پرداخت با کد QR ایستا، مصرف نمایندگان کد QR نمایش داده شده توسط فروشنده را با تلفن خود اسکن می نمایند و مبلغ را دستی وارد نموده و ارسال وجه صورت می گیرد. این روش یکی از روش های پرداخت بدون کارت (CNP) و امن تر از سایر روش هاست.

در کد QR سنتی، استفاده مجدد از داده های ایستا، خطر از بین رفتن، نشت و ردیابی اطلاعات را افزایش داده و ضریب امنیتی سیستم اطلاعات را کاهش می دهد. اما در کد QR پویا، هر فریم از داده های تصویر کد QR، توسط رمزگذاری پویا کلیدهای مختلف فراوری می گردد، بنابراین جعل کار ساده ای نیست و امکان نفوذ و ردیابی آن وجود ندارد. کد QR پویای فراوری شده با مدت اعتبار کوتاه (اساساً یک کد در هر زمان) از امنیت بالایی برخوردار است. بارکد QR از مزایایی همچون ظرفیت اطلاعات بالا، توانایی تصحیح خطا، امنیت بالا و دامنه رمزگذاری گسترده برخوردار است. از همه مهمتر برای جلوگیری از همه گیری ویروسی مانند کرونا، یک روش پرداخت بدون تماس و امن محسوب می گردد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 5705

به "روش پرداخت با کدِ QR پویا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش پرداخت با کدِ QR پویا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید