سولماز عباسی: استفاده از پاروزنان کم تجربه ریسک بزرگی بود

به گزارش جعبه مهر، مربی تیم ملی قایقرانی روئینگ بانوان گفت: یک مدال طلا و سه برنزی که در قهرمانی آسیا به دست آمد، برای تمام تیم روئینگ بانوان است چون همه کنار هم زحمت کشیدند.

سولماز عباسی: استفاده از پاروزنان کم تجربه ریسک بزرگی بود

سولماز عباسی در تبادل نظر با خبرنگاران درباره عملکرد تیم قایقرانی روئینگ بانوان در مسابقات قهرمانی آسیا بیان نمود: از آنجا که پنج ماه تا مسابقات انتخابی المپیک فرصت داریم بنابراین مسابقات قهرمانی آسیا 2019 میدان بزرگی برای ورزشکاران بود و پیش درآمدی برای مسابقات انتخابی المپیک محسوب می شد. از این رو سطح رقابت بالایی را شاهد بودیم. البته خیلی خوب بود که سطح مسابقات بالا بود چون توانستیم ملی پوشان را محک بزنیم. تقریبا تمام ورزشکاران اصلی و قوی آسیا شرکت نموده بودند.

او ادامه داد: در بخش بانوان، ملی پوشان سه مدال برنز در دو نفره سبک و سنگین وزن و چهار نفره سبک وزن و یک مدال طلا در تکنفره سبک وزن کسب کردند. برای اولین بار بود که تمام ورزشکاران شرکت نماینده از ایران صاحب مدال شدند و خوشبختانه هیچ ورزشکاری نیست که دست خالی از مسابقات برگشته باشد. دو نفر از ورزشکاران تیم بانوان از جوانان بودند و هانیه شادمان هم پس از اینکه شش سال از ورزش حرفه ای دور بود، دوباره به مسابقه آمد و این سه نفر برای نخستین مرتبه حضور در مسابقات بزرگسالان آسیا را تجربه می کردند.

عباسی همچنین گفت: برای من استفاده از ورزشکاران با تجربه کم، ریسک بزرگی بود اما آنقدر با انگیزه و با قدرت در تمرینات کار کردند که این حس اعتماد را هم در من و هم در فدراسیون به وجود آوردند. در رویینگ، نسل جدیدی وارد قهرمانی آسیا بزرگسالان شدند و این اتفاق خیلی بزرگ و خوبی بود.

مربی تیم ملی رویینگ بانوان با اشاره به اینکه مدال های کسب شده متعلق به همه بانوان روئینگ سوار است، تاکید نمود: از تمام ورزشکاران چه کسانی که در تیم بودند و چه کسانی که در ترکیب نبودند تشکر می کنم. ما نفرات دیگری هم داشتیم اما تعداد نفراتی که می توانستیم اعزام کنیم، محدود بود و فقط نفراتی باید اعزام می کردیم که 100درصد شانس مدال داشتند. اما این مدال ها برای تمام تیم روئینگ بانوان است چون همه کنار هم زحمت کشیدند. نازنین رحمانی از ملی پوشان با تجربه است، به عنوان معلم کنار ورزشکاران تازه کار بود و تجربیاتش را در اختیار آنها می گذاشت. او در قایق دونفره با هانیه شادمان در قایق نشست و توانست نتیجه بگیرد. در واقع اعتماد دو طرفه ای بین آنها بود که این اعتماد خیلی ارزشمند است.

عباسی در پاسخ به این پرسش که در انتخابی المپیک هم می توان امیدوار بود سهمیه های خوبی به دست بیاید، توضیح داد: مسابقات کسب سهمیه المپیک اردیبهشت ماه به صورت اختصاصی در دو ماده تک نفره سنگین وزن و دونفره سبک وزن برگزار می گردد. قطعا جای امیدواری وجود دارد. از الان پنج ماه زمان داریم چنانچه بتوانیم اردوهای با کیفیت و خوبی برگزار کنیم و ملی پوشان انگیزه بالای خود را حفظ نمایند، قطعا می توانیم به نتایج درخشان تری برسیم.

او در خصوص اینکه تمرین نکردن با قایق های استاندارد تاثیر خودش را روی عملکرد ملی پوشان گذاشت یا خیر، گفت: به هر حال کمبود هایی در بحث امکانات داریم که در حال بهبود است که امیدوارم هر چه زودتر این اتفاق بیفتد.

عباسی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه با توجه به مدت زمانی که تیم را در اختیار داشت، نتایجش برایش راضی نماینده بود یا خیر، گفت: این سه ماه در عین حال سخت هم بود چون زمان کوتاهی وارد تیم شده بودم و هیچ اشرافی به شرایط تیم نداشتم اما از اول تیرماه تمام کوششم را کردم تا در حد توان تیم را جمع وجور کنم و به شرایط مناسبی برسانم. در نهایت به این ترکیبها رسیدم و برای خودم قابل قبول است. ملی پوشان کوشش زیادی کردند که به همه آنها خسته نباشید می گویم. در سه ماهه گذشته در خراسان شمالی در شهرستان مانه و سملقان اردو داشتیم و شرایط اردویی که مسئولان مانه و سملقان و هیات قایقرانی شهرستان و استان فراهم نموده بودند، خوب بود. آنها کوشش کردند بهترین امکانات را در اختیار ما قرار دهند که واقعا ارزشمند بود. در واقع شرایط اردویی فراهم شده و کوشش تمام ملی پوشان به این نتایج ختم شد.

namasho.com: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 3810

به "سولماز عباسی: استفاده از پاروزنان کم تجربه ریسک بزرگی بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سولماز عباسی: استفاده از پاروزنان کم تجربه ریسک بزرگی بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید