میشل اوباما: هرگز ترامپ را نمی بخشم، در مراسم تحلیف او لبخند هم نزدم

به گزارش جعبه مهر، میشل اوباما، بانوی سابق آمریکا در کتاب جدیدش نوشت در مراسم تحلیف دونالد ترامپ در سال 2017 حتی برای لبخند زدن کوشش هم نکرده است.

میشل اوباما: هرگز ترامپ را نمی بخشم، در مراسم تحلیف او لبخند هم نزدم

به گزارش خبرنگاران، به نقل از پایگاه خبری هیل، میشل اوباما در کتابش تحت عنوان زیبنده نوشته است، حس شادی ای که در دو دور مراسم تحلیف همسرش باراک اوباما احساس می کرد، در ژانویه 2017 زمانیکه دونالد ترامپ سوگند یاد می کرد، از دست داد.

میشل اوباما در مصاحبه با ای بی سی گفت: شاید کسی در دولت اوباما گفته باشد که این نمایش بدی است. اینکه مردم می بینند بیانگر واقعیت یا ایده آل های این رئیس جمهوری نباشد. من با درک این مساله خودم تصمیم گرفتم. من حتی برای لبخند زدن هم کوشش نکردم.

خبرنگار ای بی سی در ادامه به این نکته اشاره نمود که خانواده اوباما عمدتا از زمان ترک کاخ سفید از انتقاد از ترامپ اجتناب نموده اند. اوباما گفت: قبلا گفته ام و باز هم می گویم که فرمانده کل قوا بودن سخت است. شما باید نظم داشته باشید. شما باید مطالعه کنید و اطلاعات داشته باشید. شما باید تاریخ بدانید. شما باید مراقب کلماتتان باشید. اما رای دهندگان این تصمیمات را گرفتند و زمانیکه رای دهندگان حرفشان را زده اند، ما باید با آن کنار بیاییم.

بانوی اول سابق آمریکا در کتاب جدیدش با انتقاد از دونالد ترامپ نوشته است که هرگز فراموش نمی کند که چطور ترامپ تئوری توطئه ای علیه محل تولد همسرش به راه انداخته بود. میشل اوباما نوشته است: تمام این چیزها دیوانه کننده و با نیت شوم بود. قطعا تاکید آن بر تعصب و بیگانه هراسی کاملا آشکار بود. اما این کاری بسیار خطرناک و عامدانه برای تحریک کردن بود.

او ادامه داد: چه اتفاقی می افتد اگر یک روان پریش تفنگش را پر کند و به سمت واشنگتن براند؟ چه اتفاقی می افتد اگر آن شخص دنبال دختران ما باشد؟ دونالد ترامپ با آن اظهارات بی مهابای خودش، امنیت خانواده مرا به خطر انداخت و برای همین هرگز او را نمی بخشم.

میشل اوباما در برنامه صبح بخیر آمریکا همچنین فاش کرد، گمان نمی نموده است همسرش در سال 2008 به عنوان رئیس جمهوری آمریکا انتخاب گردد چون حس می کرد کشورش آمادگی ندارد. او با اشاره به کارزار انتخاباتی سال 2008 گفت توهین هایی که به او شد دردآور بود و حس میهن پرستی او زیر سوال رفت.

بانوی اول سابق آمریکا در ادامه تاکید نمود: سال 2008 من و سایر سیاهپوستان برای همسرم در انتخابات آروزی موفقیت می کردیم اما امید چندانی نداشتیم چون باورش سخت است که کشوری که شما را زمانی سرکوب می کرد، روزی به دست شما رهبری گردد. منظورم این است که پدربزرگان من در دوران تبعیض نژادی زندگی می کردند. پدربزرگ من و پدربزرگ او برده بودند. این خاطرات حقیقت دارند. آنها فکر نمی کردند که کشور آماده باشد و بنابراین واکنش من حاصل تردید بود.

بانوی سابق آمریکا همچنین گفت که ملانیا ترامپ، همسر رئیس جمهوری آمریکا از زمان ورود به کاخ سفید با او تماسی نداشته است. او در پاسخ به اینکه آیا عملکرد ملانیا ترامپ خوب است، گفت روینمودهایش با او کاملا متفاوت است.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 640

به "میشل اوباما: هرگز ترامپ را نمی بخشم، در مراسم تحلیف او لبخند هم نزدم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میشل اوباما: هرگز ترامپ را نمی بخشم، در مراسم تحلیف او لبخند هم نزدم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید