همکاری آمریکا با سئول برای بازگرداندن سریع تاسیسات نظامی به کره جنوبی

به گزارش جعبه مهر، نیروی نظامی آمریکا در کره جنوبی اظهار کرد، آمریکا به تصمیم سئول برای بازگشت زودهنگام بیش از 20 پایگاه نظامی آمریکایی به این کشور احترام می گذارد و برای بازگرداندن هر چه سریع تر آن ها با متحدش همکاری خواهد نمود.

همکاری آمریکا با سئول برای بازگرداندن سریع تاسیسات نظامی به کره جنوبی

به گزارش خبرنگاران، دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی طی روزهای گذشته این تصمیم را اعلام و اظهار کرد: این اقدام در راستای استقرار مجدد همه پایگاه های نظامی آمریکا به پادگان کمپ هامفریز در پیونگتائک در 70 کیلومتری جنوب سئول است.

نیروی نظامی آمریکا در کره جنوبی در بیانیه ای که به خبرگزاری یونهاپ ارسال نموده، آورده است: ما از تصمیم دولت کره جنوبی درباره تسریع روند بازگشت تاسیسات آمریکا که روز آدینه مطرح شد، مطلع هستیم.

این نیروی نظامی اضافه کرد: ما به تصمیم آنان احترام می گذاریم و به همکاری با دولت کره جنوبی برای بازگشت هر چه سریع تر تاسیسات آمریکا به این کشور پایبندیم.

این اقدام شامل 26 پایگاه نظامی می گردد.

پس از آن که واشنگتن علنا از عدم تمدید پیمان شراکت اطلاعاتی ژاپن و کره جنوبی از سوی سئول انتقاد کرد، این تصمیم از سوی کره جنوبی برآورد هایی را درباره عمیق تر شدن شکاف در اتحاد آمریکا و کره جنوبی موجب شد.

وزارت دفاع کره جنوبی هرگونه ارتباط میان این دو مساله را تکذیب و اظهار کرد، مساله بازگشت این پایگاه ها مدت ها میان این دو کشور مطرح بوده و واشنگتن نیز موضع مثبتی در این خصوص نشان داده است.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 2836

به "همکاری آمریکا با سئول برای بازگرداندن سریع تاسیسات نظامی به کره جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری آمریکا با سئول برای بازگرداندن سریع تاسیسات نظامی به کره جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید