پیش بینی افزایش شدت کرونا در پاییز و زمستان ، احتمال عدم برگزاری لیگ فوتبال

به گزارش جعبه مهر، معاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه بر اساس پیش بینی سازمان بهداشت جهانی احتمالا اوضاع کرونا در پاییز و زمستان بدتر خواهد بود، گفت: پس اگر با معیارهای علمی، امروز لیگ فوتبال برگزار نمی شود، با این پیش بینی باید بگوییم که پاییز و زمستان هم برگزار نمی شود و در این صورت، لیگ های بعدی نیز در موعد مقرر خود برگزار نمی شوند.

پیش بینی افزایش شدت کرونا در پاییز و زمستان ، احتمال عدم برگزاری لیگ فوتبال

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، دکتر ایرج حریرچی با تاکید بر اینکه اولویت اصلی وزارت بهداشت در بحران کرونا، سلامت مردم است، گفت: در ثانی باید اثرات بیماری زایی و مرگ ومیر ناشی از ویروس را به حداقل برسانیم. البته قطعا اقتصاد مردم نیز برای ما مهم است و بر اساس آن تصمیم گیری می کنیم.

وی با بیان اینکه حدود 282 هزار مرکز ورزشی وجود دارد که تعداد قابل توجهی معیشت خود را با کار در آن می گذرانند، شرح داد: ما این مسائل را درک می کنیم، اما مجبور هستیم کاری کنیم که اولا چرخ ویروس نچرخد، ثانیا چرخ اقتصاد مردم در حرکت باشد. ولی اگر در یک مرکز بدنسازی اتفاقی بیفتد که مراجعین و کارکنان دچار آلودگی شوند و ما مجبور شویم تعطیلی ها را به مدت طولانی تر اعمال کنیم، به قول سازمان بهداشت جهانی اولین تبعات بازگشایی های زودرس بر خود اقتصاد خواهد بود و نه بر سلامتی؛ بنابراین ما احتیاط های لازم را مدنظر قرار می هیم.

وی با تاکید بر اینکه در بسیاری از مراکز ورزشی بدنسازی استانداردهای لازم را نداریم، ادامه داد: این در حالی است که این مراکز تراکم جمعیتی بالایی نیز دارند که برای بیماری کرونا مناسب نیست. کنار هم بودن وسایل متعدد ورزشی، رختکن های کوچک، دوش کوچک، عدم دسترسی به تهویه مناسب و... می تواند سبب انتقال ویروس کرونا بویژه هنگام ورزش های هوازی باشد.

حریرچی افزود: هم معیشت کسانی که در باشگاه های ورزشی کار می کنند و هم انجام لیگ های ورزشی مد نظر ما است و بر اساس آن تصمیمات اتخاذ می شود. کسانی که در کمیته های مختلف ستاد مقابله با کرونا تصمیم گیری می کنند از دانشمندان هستند و با معیارهای علمی به مسائل نگاه می کنیم. از سوی دیگر دولت نیز بسته های معیشتی برای صنوف مختلف در نظر گرفته است.

معاون کل وزارت بهداشت در عین حال اظهار کرد: پیش بینی های ما قطعی نیست، ولی پیش بینی سازمان بهداشت جهانی این است که اوضاع کرونا در پاییز بدتر از خرداد و تابستان خواهد بود. این مطرح ترین پیش بینی با شانس 50 الی 70 درصدی است که البته ممکن هم هست به وقوع نپیوندد.

وی که در یک برنامه تلوزیونی صحبت می کرد، افزود: اگر با معیارهای علمی امروز می گوییم فوتبال برقرار نیست، باید بگوییم در پاییز و زمستان هم برقرار نخواهد بود. اینکه اکنون لیگ برگزار نمی شود به معنای آن نیست که لیگ بعدی در موعد خود برقرار می شود.

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 6170

به "پیش بینی افزایش شدت کرونا در پاییز و زمستان ، احتمال عدم برگزاری لیگ فوتبال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی افزایش شدت کرونا در پاییز و زمستان ، احتمال عدم برگزاری لیگ فوتبال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید