پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 29 دی 1400

به گزارش جعبه مهر، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده آسمان تهران ابری همراه با بارش پراکنده پیش بینی می گردد. فردا 29 دی ماه 1400 آسمان تهران آفتابی و شاخص آلودگی هوا نیز در شرایط زرد خواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 29 دی 1400

به گزارش خبرنگاران، طبق پیش بینی های هواشناسی امروز آسمان تهران ابری و در بعضی نقاط برفی و حداکثر و حداقل دما هم 5 و 1- درجه سانتیگراد است.

امروز آسمان تهران ابری و در ارتفاعات برفی است و دمای امروز در طول شب از منفی یک درجه به مرور و در طول روز به پنج درجه می رسد.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حداکثر دما 8 درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (29 دی ماه) آفتابی با حداقل دمای 1- و حداکثر دمای 8 درجه سانتیگراد و طی روز پنجشنبه (30 دی ماه) آفتابی و گاهی ابری با حداقل دمای 1- و حداکثر دمای 8 درجه سانتیگراد و برای روز آدینه (1 بهمن ماه) غالبا آفتابی و با حداقل دمای 1- درجه و با حداکثر دمای 7 درجه پیش بینی می گردد.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

کاهش تندی باد تا اواخر وقت امروز (28 دی ماه) همزمان با افزایش ترافیک شامگاهی باعث افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد که به تبع آن برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بعضی منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

افزایش نسبی تندی باد تا صبح روز چهارشنبه (29 دی ماه) تا حدودی سبب پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، هرچند با افزایش تردد خودرو ها غلظت ذرات معلق افزایش خواهد یافت. کاهش تندی باد در طول روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهد نمود

با تداوم پایداری جوی تا اواخر وقت چهارشنبه (29 دی ماه) و عدم وزش باد مؤثر، غلظت ذرات معلق افزایش خواهد یافت و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر منطقه ها پرتردد پیش بینی می گردد.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

در استان های فارس، بوشهر، کرمان، هرمزگان، سیستان وبلوچستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، شرق خوزستان، مازندران، گلستان، خراسان های شمالی، رضوی و جنوبی، قزوین، البرز، تهران، سمنان، همدان و مرکزی بارش خواهیم داشت.

از اواخر چهارشنبه و روز پنجشنبه، با نفوذ سامانه بارشی به کشور مجددا در شمال غرب و غرب کشور، استان های ساحلی خزر، دامنه های جنوبی البرز و دامنه های زاگرس مرکزی بارش پیش بینی می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 6 تیر 1401 بروزرسانی: 6 تیر 1401 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 11169

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 29 دی 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 29 دی 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید