آخرین شرایط پرونده محیط بان همدانی محکوم به اعدام

به گزارش جعبه مهر، فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست ضمن تشریح آخرین شرایط پرونده سعید مومیوند - محیط بان محکوم به اعدام - گفت: این پرونده در دیوان عالی کشور در حال آنالیز است.

آخرین شرایط پرونده محیط بان همدانی محکوم به اعدام

سرهنگ جمشید محبت خانی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: محیط بان مومیوند در سال 97 به اعدام محکوم اما در خردادماه 98 با پیگیری ها و اعتراض های صورت گرفته حکم او نقض شد و دیوان عالی کشور پرونده را برای تجدیدنظر به دادگاه فرستاد. در نتیجه پرونده به دستگاه قضایی همدان بازگشت ولی مجدد در دادگاه استان، رای قصاص صادر و این محیط بان محکوم به اعدام شد.

وی ادامه داد: با اعتراض دوم به رای دادگاه، پرونده محیط بان مومیوند برای دومین بار به دیوان عالی کشور فرستاده شد و ما اکنون منتظر تصمیم دیوان عالی در این باره هستیم.

به گفته فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست به طور قطع اصلاح قانون استفاده از سلاح توسط محیط بانان که در قانون حمایت از محیط بانان به آن اشاره شده است، در این پرونده به محیط بان محکوم به اعدام یاری خواهد نمود.

به گزارش خبرنگاران، در سال 95 محیط بانان اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان در منطقه محافظت شده نشر، شاهد حضور فردی مسلح در این منطقه حافظت شده می گردد. خودرو آن ها که پیکان بود را توقیف می نمایند و یکی از دو سرنشین متواری می گردد. محیط بان پس از اخطار فراوان اقدام به شلیک هوایی می نماید اما با توجه به ناهموار بودن زمین و شرایط منطقه این تیر ناخواسته به فرد خاطی اصابت می نماید. فرد مجروح متأسفانه پس از گذراندن 17 روز در کما، جان خود را از دست می دهد و پس از دو سال رأی قصاص نفس برای محیط بان صادر و محیط بان در سال 97 به اعدام محکوم می گردد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 6629

به "آخرین شرایط پرونده محیط بان همدانی محکوم به اعدام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط پرونده محیط بان همدانی محکوم به اعدام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید