ابطال یک حکم صنفی از سوی دیوان عدالت اداری

به گزارش جعبه مهر، تهران (پانا) - هیات عمومی دیوان عدالت اداری با صدور رای مقرر کرد محدودیت عضویت بیش از دو دوره متوالی یا چهار دوره متناوب در هیات مدیره اتحادیه های صنفی شرط زمانی ندارد و مشمول پیش از تصویب قانون نظام صنفی هم می شود.

ابطال یک حکم صنفی از سوی دیوان عدالت اداری

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، با شکایت یکی از شهروندان از مرکز اصناف و بازرگانان ایران با خواسته ابطال نامه 121757/60 مورخ 25 / 5 / 96 رئیس و دبیر هیات عالی نظارت مرکز اصناف و بازرگانان ایران، موضوع این شکایت تحت بررسی قرار گرفت.

شاکی در شکایت خود قید کرده بود که رئیس و دبیر هیات عالی نظارت مرکز اصناف و بازرگانان ایران در نامه ای ممنوعیت عضویت افرادی را که بیش از دو دوره متوالی یا چهار دوره متناوب در هیات مدیره اتحادیه های صنفی عضو بوده اند، به زمان پس از تصویب تبصره 1 ماده 22 قانون نظام صنفی کشور مصوب سال 1392 محدود کرده است که مخالف نظر قانونگذار است.

بر اساس این گزارش اعضای هیات عمومی دیوان عدالت اداری پس از بحث و بررسی در این مورد با اکثریت آرا، رای به ابطال حکم مندرج در این نامه دادند.

مستند هیات عمومی دیوان عدالت اداری در صدور این رای این بود که با توجه به اینکه منطوق و مفهوم تبصره 1 ماده 22 قانون نظام صنفی مصوب سال 1392 فارغ از این است که عضو هیات مدیره پیش یا پس از لازم الاجرا شدن قانون، عضو هیات مدیره اتحادیه باشد، هر زمان دو دوره متوالی یا چهار دوره متناوب عضویت در هیات مدیره اتحادیه را دارا باشد، امکان عضویت جدید در هیات مدیره را ندارد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 8898

به "ابطال یک حکم صنفی از سوی دیوان عدالت اداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابطال یک حکم صنفی از سوی دیوان عدالت اداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید