امضای 100 نماینده مجلس عراق برای برکناری الحلبوسی

به گزارش جعبه مهر، یک نماینده مجلس عراق از جمع آوری امضای 100 تن از نمایندگان برای درخواست برکناری رئیس مجلس این کشور اطلاع داد.

امضای 100 نماینده مجلس عراق برای برکناری الحلبوسی

به نقل از المعلومه، احمد الجربا، عضو فراکسیون المشروع العربی در مجلس عراق یکشنبه اظهار داشت که این فراکسیون تا سه روز آینده و پیش از برگزاری نشست مجلس، تمامی امضاهای لازم برای برکناری محمد الحلبوسی، رئیس مجلس این کشور را جمع خواهد نمود.

وی در این باره گفت: تا این لحظه 100 امضا جمع آوری شده است و هیچ یک از این امضا کنندگان از تصمیم شان درباره عزل الحلبوسی منصرف نشده اند.

الجربا ادامه داد: حد نصاب رأی لازم برای برکناری الحلبوسی 110 رأی موافق است و فراکسیون المشروع العربی طی سه روز آینده می تواند به حد نصاب قانونی دست یابد و پیروز به جمع آوری 10 امضای باقی مانده گردد.

وی همچنین توضیح داد: تعداد امضاهای باقی مانده تا پیش از برگزاری نشست آینده مجلس جمع خواهد شد و به هیئت رئیسه مجلس ارائه می گردد و ریاست مجلس طبق قانون نمی تواند با این درخواست مخالفت کند و باید اقدامات قانونی در این زمینه را انجام دهد.

محمد الحلبوسی سیاستمدار و رئیس کنونی مجلس عراق است که با 38 سال سن جوانترین رئیس مجلس عراق در تاریخ این کشور به شمار می رود.

پیشتر احم الخالدی نماینده عضو فراکسیون بیاریق الخیر گفته بود که مجلس عراق در انجام وظیفه قانونی خود از زمان دولت عبدالمهدی، نخست وزیر سابق عراق تا کنون ناکام بوده است و در حیطه نظارت نیز، مجلس تا کنون هیچ مسئول فاسدی را به پرس و جو نکشانده یا قوانینی که مانع فساد گردد را تصویب نکرده است و بخش اصلی این اشکالات بر دوش محمد الحلبوسی است. ، ایسنا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 8261

به "امضای 100 نماینده مجلس عراق برای برکناری الحلبوسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای 100 نماینده مجلس عراق برای برکناری الحلبوسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید