اخبار سیاسی

تصویب کلیات لایحه ایمنی سرویس مدارس

اعضای شورای شهر تهران صبح امروز کلیات لایحه ایمنی سرویس مدرسه دانش آموزان را تصویب کردند.

5 تیر 1398

هشدار نخست وزیر مجارستان: اتحادیه اروپا تجزیه می گردد

تهران - خبرنگاران - تارنمای راشا تودی به نقل از نخست وزیر مجارستان هشدار داد که اجبار تعدادی از اعضای اتحادیه اروپا برای اجرای سیاست های مهاجرتی، به تجزیه این بلوک منطقه ای می انجامد.

3 تیر 1398

درگیری دو سیاست مدار هندی جنجال آفرین شد

دهلی نو-خبرنگاران- درگیری دو سیاست مدار هندی بر سر درج نام بر روی یک سنگ بنا در رسانه های اجتماعی این کشور جنجال آفرین شده و نقدها زیادی را به دنبال داشته است.

3 تیر 1398

مصوبه مجلس درباره ممانعت از کاندیداتوری نمایندگان باسابقه مغایرتی با قانون اساسی ندارد

یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با بیان این که مصوبه مجلس درباره ممانعت از کاندیداتوری نمایندگان با سابقه سه دوره نمایندگی متوالی خلاف قانون اساسی نیست گفت که این مصوبه باعث پویاتر شدن مجلس شورای اسلامی و حضور جوانان با ایده، فکر...

1 تیر 1398

مدل توسعه باید با فرهنگ بومی هماهنگ باشد، جنگ مالی ژئوپلتیک در دنیا جریان دارد

پروفسور استوارت سیم با اشاره به اینکه مدل توسعه غربی خاص آن جامعه است، گفت: مدل توسعه ایران باید با هویت و فرهنگ آن هماهنگ باشد.

30 خرداد 1398

کاهش 56 درصدی سفرهای خارجی در وزارت کشور

سخنگوی وزارت کشور در یادداشت توئیتری خود اطلاع داد که سفرهای خارجی مسئولان وزارت کشور 56 درصد کاهش داشته است.

28 خرداد 1398

کرمانشاه کلانشهر شد

به گزارش خبرنگاران، طی نامه ای از سوی رحمانی فضلی وزیر کشور خطاب به هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه، کرمانشاه رسما در لیست کلان شهرهای کشور نهاده شد.

22 خرداد 1398

بعضی توقع ها موسیقی اقوام را منحرف نموده است

یک پژوهگشر موسیقی اقوام می گوید اعتقادی به بلیت فروشی در موسیقی نواحی ندارد.

20 خرداد 1398

شناسنامه مناطق روستایی استان زنجان تدوین گردد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از استانداری زنجان، فتح الله حقیقی اضافه کرد: در راستای دستیابی به توسعه و مقابله با آسیب های اجتماعی لازم است همه احزاب و گروه های سیاسی استان مشارکتی فعالانه در اداره امور داشته باشند.

3 خرداد 1398

همه چیز درباره آلمان

کشور آلمان یا به طور صحیح جمهوری فدرال آلمان در اروپای مرکزی و غربی واقع شده و با کشورهای دانمارک، لهستان، چک، اتریش، بلژیک و هلند هم مرز می باشد. آلمان با 16 ایالت مساحتی بیش از 357 هزار کیلومتر مربع را در برگرفته که دارای آب و هوایی متفاوت می باشد. این کشور...

24 اردیبهشت 1398

سفر به آلبانی، از کدام اماکن دیدن کنیم و چه غذایی بخوریم؟!

آلبانی کشوری است در جنوب شرقی قاره اروپا با جمعیتی حدود دو میلیون و 800 هزار نفر و نظام سیاسی آن دموکراسی پارلمانی است.

22 اردیبهشت 1398

چاه فیروزه ای که در آن مس کشف شده!

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: با توجه به ذخیره معدنی بالای که معدن چاه فیروره دارد مطمئنا با راه اندازی این معدن، حجم بالایی از بیکاری منطقه برطرف خواهد شد.

17 اردیبهشت 1398

واشنگتن فرزندان مقامات ایرانی را از آمریکا اخراج می نماید

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، اظهار داشت که این وزارتخانه موضوع اخراج فرزندان مقامات جمهوری اسلامی از این کشور را آنالیز می نماید.

16 اردیبهشت 1398

روستای عمارت طبق تقسیمات کشوری جزو استان اردبیل است

به گزارش خبرنگاران، به نقل از استانداری اردبیل، ماریا موسوی با اشاره به مصوبه 15 آبان امسال هیات وزیران، اضافه کرد: در تاریخ مذکور، هیات وزیران طبق پیشنهاد شماره 136130 وزارت کشور، اصلاحات و تغییرات تقسیماتی در داخل محدوده استان آذربایجان شرقی را آنالیز...

16 اردیبهشت 1398

محسن هاشمی: حزب کارگزاران نباید شعار دائمی خود را فراموش کند

رییس شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی با بیان این که ارتقای کارآمدی نظام همواره یکی از شعارهای حزب کارگزاران سازندگی است، گفت: این حزب نباید شعار خود را فراموش کند.

2 اردیبهشت 1398

در پی سخنان وزیر دفاع انگلیس، چین مذاکرات تجاری با این کشور را لغو کرد

درحالی که قرار بود وزیر اقتصاد انگلیس برای مذاکرات تجاری راهی پکن گردد، سخنان وزیر دفاع انگلیس باعث لغو مذاکرات از سوی چین شد.

28 فروردین 1398

اظهار شرمندگی نماینده مردم از وضعیت پروازهای فرودگاه خرم آباد

محمد بیرانوندی در گفت و گو با خبرنگاران در سخنانی با اشاره به پیگیری های اجرا شده برای پروژه های سد سازی لرستان، گفت: یکی از مزیت های ویژه استان لرستان در حوزه کشاورزی است و این حوزه نیز وابسته به آب است.

22 فروردین 1398

راه اندازی پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی جنوب کرمان در رمشک

رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: سی و چهارمین پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در دهستان رمشک راه اندازی شد.

15 اسفند 1397

چرا بینوایان با گذشت بیش از یک قرن همچنان محبوب است؟

نه تنها همه مان نام رمان بینوایان را شنیده ایم بلکه اسامی شخصیت های اصلی آن و ویژگی هایشان هم آشنا هستیم. رمانی شاهکار از ویکتور هوگو که این روزها به خاطر اجرای نمایش آن در تهران دوباره سر زبان ها افتاده است. تابه حال بیش از صدها بار براساس رمان بینوایان...

13 اسفند 1397

آبه: به دنبال همکاری با چین درباره کره شمالی هستم

نخست وزیر ژاپن امروز (جمعه) در جریان سفرش به چین گفت، توکیو و پکن مسئولیتی بزرگ برای تضمین امنیت منطقه دارند و برای این منظور با یکدیگر بر سر مساله کره شمالی همکاری می نمایند.

11 اسفند 1397
تعداد: (48)