اخبار سیاسی

فرانسه هند را مهمترین شریک منطقه ای خود توصیف کرد

سفارت فرانسه در هند ضمن معرفی هند به عنوان مهمترین شریک استراتژیک خود در منطقه جنوب آسیا از سفر قریب الوقوع وزیر دفاع خود به دهلی نو اطلاع داد.

5 مهر 1399

بهره مندی از ظرفیت ایران برای تبیین حقوق بشر اسلامی در عرصه بین المللی

محمود حکمت نیا بر این باور است که کشور های اسلامی باید با تبادل نظر ها و پژوهش های مکرر و همکاری مراجع علمی و جوامع فرهنگی، تبیین مورد وفاقی را از حقوق بشر اسلامی ارائه بدهند و زمینه اجرایی شدن آن را در سطح بین المللی فراهم کنند.

5 مهر 1399

خبرنگاران بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی، جنایتی که 75 ساله شد

پکن- خبرنگاران- هفتاد و پنج سال پیش در چنین روزی (6 اوت 1945) شهر هیروشیما و سه روز بعد هم (9 اوت 1945) شهر ناکازاگی توسط آمریکا بمباران اتمی شد جنایاتی که با گذشت سه ربع قرن همچنان بر پیشانی سیاه آمریکا مانده است و داغ آن هرگز از بین نمی رود.

5 مهر 1399

پاسخ ترامپ به ادعای تبانی با پوتین، رئیس جمهور آمریکا: افغانستان شوروی را روسیه کرد

فارس نوشت: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در یک مصاحبه بیان کرد، او هرگز با همتای روسی درباره ادعای تبانی مسکو با طالبان برای کشتن آمریکایی ها صحبت نکرده است.

3 مهر 1399

بازدهی 290 درصدی بازار سهام از ابتدای سال؛ فرصت یا تهدید؟

خبرنگاران: هرچند رکوردهای جدید شاخص بورس به نوبه خود مشکل ساز نخواهند بود، اما در صورت کاهش جذابیت بازار سهام به هر دلیلی، هجوم این حجم از نقدینگی به بازارهای موازی نظیر مسکن، ارز یا سکه می تواند نویددهنده تشدید تورم در سال های بعد باشد. ...

3 مهر 1399

یمن پرونده عربستان و امارات را به محاکم بین المللی می برد

دولت صنعا در صدد طرح پرونده غارت منابع و ثروت های یمن توسط عربستان و امارات در محاکم بین المللی است.

3 مهر 1399

فرایند فیلترینگ تیک تاک در آمریکا

دونالد ترامپ تصمیم دارد اپلیکیشن تیک تاک را در آمریکا ممنوع کند. این درحالی است که بسیاری از کارشناسان اقدام مذکور را ناشی از چین ستیزی رئیس جمهور آمریکا می دانند.

3 مهر 1399

انتشار ترجمه فارسی یادداشت های یونابامر : کتاب بردگی تکنولوژیکی

تئودور جان کازینسکی، زاده 22 مه 1942 ، که یونابامر نیز خوانده می گردد، ریاضیدان و آنارشیست آمریکایی است. او به خاطر نقدهای اجتماعی گسترده اش که با صنعت گرایی، فناوری مدرن و چپگرایان سیاسی مخالفت می نماید شناخته می گردد.

2 مهر 1399

کلاس های دروس نظری همه مقاطع دانشگاهی غیرحضوری برگزار می گردد، واحدهای عملی و خاتمه نامه ها حضوری شد

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در همه مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دروس تئوری و نظری به صورت غیرحضوری برگزار می گردد.

31 شهریور 1399

واکنش وزیر بهداشت به درمان هایی که برای کرونا پیدا می شود ، نوعی توهم است

وزیر بهداشت گفت: هر کس فکر کند بهترین مدل درمان و بیماریابی برای کرونا را یافته و اگر در آینده با همین مدل ادامه دهد، پیروز خواهد بود، نشان دهنده توهم است. باید یک ماه صبر کرد تا بدانیم این ویروس شترگاوپلنگِ کرونا تحت تاثیر کدام دارو قرار خواهد گرفت.

31 شهریور 1399

روسیه: اقدامات غیردوستانه اروپا بی پاسخ نمی ماند

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، وزارت خارجه روسیه روز آدینه اعلام نمود که به تحریم های اقتصادی و مسافرتی اتحادیه اروپا علیه سرویس امنیت نظامی مسکو واکنش متقابل نشان خواهد داد.

30 شهریور 1399

اتهام دوباره انتخاباتی آمریکا به ایران، روسیه و چین

دستگاه اطلاعاتی آمریکا در بیانیه ای آدینه بار دیگر سه کشور ایران، روسیه و چین را به کوشش برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر متهم نموده است.

28 شهریور 1399

واردات گندم توسط حجاریان در سایه یک تصمیم ضدملی صورت گرفته است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: واردات گندم توسط حجاریان در سایه یک تصمیم ضدملی اجرا شده است.

26 شهریور 1399

سفیر ایران در لندن از اختلاف انگلیس و آمریکا درباره چین نوشت

حمید بعیدی نژاد نوشت: مایک پمپئو با ادبیاتی خصمانه و با 7 بار اشاره به حاکمان کمونیست چین، سعی نمود انگلیس را به اتخاذ اقدامات شدیدتر علیه چین ترغیب نماید.

23 شهریور 1399

آنالیز لایحه موافقت نامه بین دولت های ساحلی دریای خزر در حوزه حمل و نقل در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از آنالیز لایحه موافقت نامه بین دولت های ساحلی دریای خزر و لایحه موافقت نامه حمل و نقل بین المللی جاده ای کالا و مسافر بین ایران و شورای فدرال سوئیس در حوزه حمل و نقل کالا و مسافر در جریان جلسه امروز این کمیسیون...

18 شهریور 1399

آغاز مذاکرات تشکیل دولت جدید بین دولت مستعفی یمن و شورای انتقالی

در ریاض، پایتخت عربستان رایزنی های سیاسی بین دولت مستعفی یمن و شورای انتقالی جنوب (مورد حمایت امارات) با هدف تشکیل دولت جدید آغاز شده است؛ این اتفاق در سایه کاهش مداوم قدرت دولت مستعفی در استان های جنوبی با وجود استقرار نیروهای ائتلاف سعودی در این استان...

12 شهریور 1399

آقای نمکی؛ انتقال دانشجویان شاغل در دانشگاه های خارجی به کشور نگران کننده است

دبیران شورای صنفی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی با ارسال نامه ای به وزیر بهداشت خواهان عدم پذیرش و انتقال دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل از دانشگاه های خارج به دانشگاه های داخل شدند.

9 شهریور 1399

شیب ابتلا به کرونا در اصفهان تند شد ، ویروسی که وحشی تر شد

زندگی با ماسک در تابستان گرچه سخت است اما محققان می گویند تضمین 80 درصدی سلامتی شما در برابر کروناست.

9 شهریور 1399

انتخابات میان دوره ای در استرالیا برگزار گردید

انتخابات میاندوره ای مجلس استرالیا در حالی امروز شنبه در این کشور برگزار گردید که این انتخابات به عنوان یک رفراندوم بر سر عملکرد اسکات موریسون، نخست وزیر، در قبال دو اتفاق مهم ماه های گذشته یعنی آتش سوزی و همه گیری کروناویروس تلقی می گردد.

8 شهریور 1399

نقشه راه جهش فراوری در استان کهگیلویه و بویراحمد تدوین می گردد

پنجاه و سومین نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان کهگیلویه و بویراحمد با دستور کار گزارش مصوبات جلسه قبل، انتخاب نمایندگان جدید تشکل های بخش خصوصی، تعاونی و اصناف جهت عضویت در شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان و بحث و آنالیز پیرامون جهش فراوری...

8 شهریور 1399
تعداد: (352)