اخبار سیاسی

یخ روابط چین و ژاپن در اجلاس آسه آن آب شد

خبرنگاران: پس از اعلام آمادگی نخست وزیر ژاپن برای دیدار با مقامات چین و کوشش برای برطرف اختلافات، وزرای خارجه دو کشور در حاشیه اجلاس آسه آن با یکدیگر دیدار کردند.

30 آبان 1398

موانع موجود در راستا گسترش همکاری ها میان ایران و چین رفع گردد

خبرنگاران: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: باید همکاری های میان ایران و چین بیش از پیش گسترش یابد و موانع موجود در جهت این همکاری ها رفع گردد.

29 آبان 1398

خلیلزاد پس از تور اروپایی وارد کابل شد

نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان پس از سفر به بلژیک، فرانسه و روسیه در سفر به کابل با مقامات ارشد افغان دیدار کرد.

29 آبان 1398

چین در مخمصه قطر و عربستان

آنالیز ها نشان می دهد که قطع روابط دیپلماتیک چند کشور عربی حوزه خلیج فارس بخصوص عربستان با قطر، چین را با یک چالش جدی روبرو نموده است.

25 آبان 1398

پلوسی: ترامپ خیانتکاری به دموکراسی است

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، ترامپ را به خیانت به دموکراسی متهم کرد و گفت رئیس جمهوری بالاتر از قانون نیست و پاسخگو خواهد شد.

25 آبان 1398

هشدار سفیر انگلیس درباره گام های بعدی ایران در کاهش تعهدات برجامی

سفیر انگلیس در ایران گفت: خروج آمریکا از برجام ضربه بزرگی به این تفاهم نامه وارد نموده است؛ نمی توان تاثیر تحریم ها را بر طرف کرد اما ما با حسن نیت در حال همکاری با ایران هستیم تا راه هایی را پیدا کنیم که بتوان وضعیت را بهتر کرد.

21 آبان 1398

ادامه جنجال دستگیری مدیر هوآوی، چین سفیر آمریکا را احضار کرد

وزارت خارجه چین با اعلام احضار سفیر آمریکا، تأکید کرد که واشنگتن باید قرار بازداشت منگ وانژو از مدیران ارشد شرکت هوآوی را لغو کند.

20 آبان 1398

ماهاتیر محمد: مالزی دیگر از رهبر میانمار حمایت نمی کند

ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی اظهار داشت: این کشور دیگر از آنگ سان سوچی رهبر معنوی میانمار در قبال اقدامات و مواضعش در بحران روهینگیایی ها حمایت نخواهد کرد.

19 آبان 1398

زن افغان در کانادا وزیر شد

فرارو: مریم منصف، سیاستمدار افغان تبار کانادایی که ماه پیش به مجلس این کشور راه یافت، به عنوان وزیر نهادهاى دموکراتیک دولت جدید کانادا معرفی گردید.

17 آبان 1398

پیگیری اجرای 3 تفاهم نامه منعقد شده بین استان های هرمزگان و مسندم عمان

مشاور امور ایرانیان خارج از کشور استاندار هرمزگان از پیگیری اجرای 3 تفاهم نامه منعقد شده بین استان های هرمزگان و مسندم عمان خبرداد و گفت: در تلاشیم تا این تفاهم نامه ها با عزم و اراده 2 طرف به خوبی اجرایی شوند.

16 آبان 1398

هشدار مقامات امنیتی اروپا درباره خطر روزافزون تروریسم

مقامات و کارشناسان امنیتی اروپا درباره خطرات روزافزون تروریسم در اتحادیه اروپا هشدار داده و خواهان مقابله موثر با آن شدند.

14 آبان 1398

کنوانسیون سنگاپور چیست؟

کنوانسیون سنگاپور در تاریخ 20 دسامبر 2018 میلادی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد تصویب شد و تقریبا 7 ماه پس از این تاریخ به امضای 46 کشور رسید.

12 آبان 1398

رایزنی ضد ایرانی استیون منوچین با مقامات هندی

وزیر خزانه داری آمریکا در دیدار با مقامات هندی به رایزنی علیه ایران خواهد پرداخت.

10 آبان 1398

مانور مشترک آمریکا و فیلیپین در دریای جنوبی چین

خبرنگاران: نیروهای نظامی آمریکا و فیلیپین در حالی قصد دارند طی ماه جاری مانور مشترک دریایی را در دریای جنوبی چین برگزار نمایند که این اقدام بی شک با مخالفت و خشم مقام های چینی روبرو می گردد.

10 آبان 1398

حمله نظامیان هندی به مردم کشمیر همزمان با حضور هیات مجلس اروپا در این منطقه

حمله نظامیان هندی به مردم کشمیر همزمان با حضور 27 عضو مجلس اروپا در این منطقه ده ها زخمی برجای گذاشت.

8 آبان 1398

همکاری یک شرکت ایتالیایی برای معماری آزادراه شمال

به گزارش خبرنگاران، علی نورزاد در جلسه ای با حضور نماینده شرکت ایتالیایی که مسئول معماری و منظر راه آزادراه تهران- شمال است، با اشاره به تاکید وزیر راه و شهرسازی به معماری و منظر راه، گفت: توجه به منظر راه به معنای رعایت ویژگی های خاص معماری، فرهنگی،...

7 آبان 1398

چراغ های نماد تورنتو به احترام کشته های زلزله ایران و عراق خاموش شد

شهرداری شهر تورنتوی کانادا به احترام زلزله زدگان ایران و عراق، چراغ های نماد تورنتو (Toronto Sign) را در میدان اصلی این شهر خاموش کرد.

6 آبان 1398

شاهزاده ویلیام و همسرش با پوششی متفاوت در مسجد تاریخی پاکستان ، تصاویر پاکستان گردی نوه ملکه انگلیس و همسرش با پوشش سنتی

شاهزاده ویلیام نوه ملکه انگلیس و همسرش کیت میدلتون در سفر به پاکستان از مسجد تاریخی پادشاهی در شهر لاهور بازدید کردند. این مسجد با معماری دوره گورکانی جاذبه مهم گردشگری لاهور است.

5 آبان 1398

گزارش، ادامه بحران دادگاه قانون اساسی در ارمنستان

حزب حاکم ارمنستان مقابله با رئیس دادگاه قانون اساسی این کشور را ادامه می دهد.

5 آبان 1398

آل خلیفه حمایت خود از اخراج سفیر کانادا در عربستان را خاطرنشان کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از صوت المنامه، وزارت خارجه بحرین به اقدام عربستان در اخراج سفیر کانادا از ریاض واکنش نشان داد.

4 آبان 1398
تعداد: (156)