اخبار سیاسی

اجرای 15 پروژه در بازرگانی داخلی، زیان انباشته 80 هزار میلیارد تومانی دو خودرو ساز عظیم کشور

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این که زیان انباشته 80 هزار میلیارد تومانی در دو خودرو سازی عظیم کشور نتیجه آمیختگی وظایف حاکمیتی و غیر حاکمیتی است، گفت: ستاد راهبردی شرکت ها و موسسات غیرحاکمیتی به ریاست دستیار ویژه وزیر صنعت، معدن و تجارت تشکیل خواهد...

28 شهریور 1400

واحد های عملی دانشگاه ها به معنای واقعی اجرا نمی شوند

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران گفت: واحد های عملی دروس دانشگاه ها به معنای واقعی اجرا نمی شوند و باید برای اصلاح آن برنامه ریزی گردد.

19 شهریور 1400

خاتمه خاموشی ها و نگرانی نو برای تامین گاز

مدیرکل مهندسی و نظارت بر توزیع شرکت توانیر روز گذشته از به صفر رسیدن خاموشی ها در بخش خانگی اطلاع داد و مدیر هماهنگی و نظارت بر فراوری شرکت ملی گاز ایران هم از آمادگی پالایشگاه های گازی در ورود به فصل سرما گفت.

18 شهریور 1400

پروژه های نیمه تمام را به بخش خصوصی بدهیم

پیش از انقلاب بدون مشخص محل تأمین منابع اقتصادی هیچ پروژه ای را شروع نمی کردند. اما پس از انقلاب به دلایل گوناگون بویژه ویرانی های پس از جنگ تصمیم گیری ها بیشتر احساسی بود تا علمی. به همین علت اکنون با پروژه هایی روبرو ایم که به بهره برداری نرسیده اند....

17 شهریور 1400

بازدید از مرکز مانیتورینگ پلتفرم های دیجیتال همراه اول

به گزارش خبرنگاران به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، ظهر روز دوشنبه 15 شهریور 1400، تعدادی از اعضای حقیقی شورای عالی فضای مجازی در بازدیدی از مرکز مانیتورینگ پلتفرم های دیجیتال همراه اول که با همراهی مهدی اخوان بهابادی، مدیرعامل و...

17 شهریور 1400

ریسک های سیستماتیک بورس را بشناسید

کارشناس بازار سرمایه گفت: ریسک سیستماتیک می تواند از رشد بازار سرمایه و تمام بازار ها جلوگیری کند و حتی می تواند سبب ریزش آن ها شود.

15 شهریور 1400

وزرای دارایی گروه 7 تلفنی با یکدیگر تبادل نظر می نمایند

وزرای دارایی کشورهای عضو گروه 7 ، امروز به وقت کانادا تلفنی با یکدیگر مصاحبه خواهند کرد.

3 شهریور 1400

تمبر یادبود حاج حسین ملک رونمایی شد

تمبر یادبود واقف عظیم آستان قدس رضوی و موسس موزه و کتابخانه ملک در سالروز ولادت حضرت امام رضا (ع) رونمایی شد.

2 شهریور 1400

رقابت نزدیک سندرز و بایدن در تگزاس

نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می دهد برنی سندرز سناتور ایالت ورمونت و جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا رقابت تنگاتنگی در انتخابات مقدماتی حزب دموکرات در تگزاس دارند.

30 مرداد 1400

فارس من، چرا مالیات 10 درصد از حقوق اساتید حق التدریس کسر می شود؟

معاون سابق پژوهشی وزارت علوم معتقد است عدم وجود نظام تجمیع در کنترل کردن مجموع درآمد ها باعث کسر 10 درصد مالیات از پرداختی های حق التدریس ها با پرداختی کم شده است.

30 مرداد 1400

سندرز: ترامپ رهبری شکست خورده است

به گزارش خبرنگاران، برنی سندرز نامزد سوسیال دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا واکنش منفعلانه دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور به خشونت علیه مسلمانان دهلی را که همزمان با سفر وی به هند شروع شد؛ زیر سوال برد.

30 مرداد 1400

نخست وزیر عراق قید تابعیت انگلیسی خود را زد

درخواست انصراف از تابعیت انگلیسی را با توجه به برعهده دریافت پست نخست وزیری عراق به شما ارائه می دهم، چراکه بر اساس این سِمت باید هر تابعیت دیگری را کنار بگذارم.

30 مرداد 1400

نحوه ارسال تجهیزات پزشکی برای مقابله با کرونا در ایران مورد بررسی قرار گرفت

در دیدار معاون وزیر خارجه ایران با دبیرکل فدراسیون جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر چگونگی کمک این فدراسیون برای تهیه و یا ارسال تجهیزات مقابله با کرونا مورد بررسی قرار گرفت.

30 مرداد 1400

تکلیف اردوهای تیم ملی کشتی امروز معین می شود

به گزارش خبرنگاران، پس از اینکه فدراسیون کشتی با توجه به مصوبات ستاد مقابله با شیوع کرونا در ورزش اعلام کرد اردوهای تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی لغو شده است، برنامه های کادرهای فنی این دو تیم هم با تغییرات زیادی همراه شد.

30 مرداد 1400

بلیت تهرانگردی در ازای اهدای کتاب به روستاهای تهران

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران از آغار طرح تهرانگردی در ازای اهدای کتاب به کتابخانه های روستایی با شعار هر گردشگر یک سفیر آگاهی همزمان با روز اهدای کتاب اطلاع داد.

30 مرداد 1400

پیش بینی اشتغال فارغ التحصیلان در برنامه ششم

معاون وزیر تعاون می گوید در برنامه ششم توسعه برای 80 درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی فرصتهای شغلی جدید پیش بینی شده است.

30 مرداد 1400

دولت ها تحت فشار کرونا

ویروس کرونا، همچنان در سراسر دنیا قربانی می گیرد و با افزایش نگرانی درباره گسترش آن، دولت ها کوشش ها برای مقابله با آن را شدت می بخشند. همزمان دولت ها برای کاستن از نگرانی، نارضایتی و خشم عمومی تحت فشار هستند.

30 مرداد 1400

انگلیس هراس افکنی درباره کرونا در تبلیغات ماسک را ممنوع نمود

نهاد مسئول نظارت بر صنعت تبلیغات در انگلیس در حکمی توسل به هراس افکنی برای تبلیغ ماسک های مخصوص جلوگیری از شیوع کرونا را ممنوع بیان نمود.

30 مرداد 1400

بشار اسد از عملیات جدید پس از ادلب اطلاع داد

خبرگزاری صدا و سیما نوشت: رئیس جمهور سوریه گفت که پس از ادلب عملیات ارتش سوریه ضد اشغالگران آمریکایی در شرق کشور شروع خواهد شد.

30 مرداد 1400

گفتگوی تلفنی ظریف و همتای فرانسوی درباره شیوع جهانی کرونا

ظریف و همتای فرانسوی درباره آخرین تحولات شیوع جهانی کرونا و مسائل دوجانبه از جمله کنسولی بعدازظهر امروز تلفنی گفتگو کردند.

30 مرداد 1400
تعداد: (2498)