انجام 30 درصد حملات سایبری با سوءاستفاده از نرم افزارهای روزمره

به گزارش جعبه مهر، نتایج آنالیز های موسسه امنیتی کاسپراسکای نشان می دهد نرم افزارهای مورد استفاده کارکنان واحدهای پشتیبانی آی تی برای انجام امور روزمره، منشا 30 درصد از حملات سایبری پیروز است.

انجام 30 درصد حملات سایبری با سوءاستفاده از نرم افزارهای روزمره

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از آسین ایج، ابزاری که توسط واحدهای پشتیبانی آی تی شرکت های مختلف برای ارائه خدمات فنی به دیگر کارکنان به کار گرفته می گردد به طور گسترده از سوی هکرها و جانیان سایبری برای حمله به زیرساخت های شرکت های گوناگون مورد سوء استفاده قرار می گیرد.

کاسپراسکای تصریح نموده 30 درصد از حملات سایبری اجرا شده در سال 2019 به همین شیوه انجام شده اند و لذا باید برای به روزرسانی و ایمن سازی این نرم افزارها کوشش گردد تا از سوء استفاده از آنها جلوگیری گردد. از سوی دیگر نحوه استفاده کاربران از این نرم افزارها باید به طور دائم مورد توجه و آنالیز قرار بگیرد.

باید توجه داشت که نمی توان استفاده از نرم افزارهای یادشده را متوقف کرد و از همین رو لازم است تا سیستم هایی برای کنترل ورود و خروج و نحوه استفاده از نرم افزارهای یادشده به کار گرفته گردد و معین گردد در هر زمانی چه اشخاصی در حال استفاده از این نرم افزارها هستند. همچنین دسترسی به این نرم افزارها باید بر مبنای آدرس های آی پی معین شده محدود شوند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 7006

به "انجام 30 درصد حملات سایبری با سوءاستفاده از نرم افزارهای روزمره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجام 30 درصد حملات سایبری با سوءاستفاده از نرم افزارهای روزمره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید