اهدای شیر طلایی افتخاری ونیز به ستاره 83 ساله آوای موسیقی

جولی اندروز، بازیگر کهنه کار سینمای بریتانیا و دنیا در ششمین روز جشنواره فیلم ونیز جایزه شیر طلایی افتخاری یک عمر دستاورد هفتاد و ششمین دوره این رویداد مهم را دریافت کرد.

اهدای شیر طلایی افتخاری ونیز به ستاره 83 ساله آوای موسیقی

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران، پیش از مراسم بزرگداشت و اهدای جایزه، فیلم سینمایی ویکتور/ویکتوریا به کارگردانی بلیک ادواردز و بازی اندروز محصول 1982 به نمایش درآمد و بعد با حضور پائولو باراتا (رئیس دوسالانه ونیز) و آلبرتو باربرا (مدیر هنری جشنواره ونیز) جایزه شیر طلایی این دوره به بازیگر 83 ساله اهدا شد.

ادواردز همسر اندروز بود که در 2010 درگذشت. اندروز را بیش از همه برای بازی در دو فیلم ماندگار مری پاپینز و آوای موسیقی یا همان اشک ها و لبخندها می شناسند. او با مری پاپینز جایزه اسکار بهترین بازیگر زن را از آن خود کرد و برای آوای موسیقی و ویکتور/ویکتوریا نامزد دریافت این جایزه بود. ضمن اینکه شش جایزه گلدن گلوب، سه جایزه گرمی، دو امی و یک جایزه بفتا هم در کارنامه اش دیده می گردد.

از مهم ترین فیلم های چند سال اخیر اندروز می توان به خاطره های شاهزاده خانم در 2001 اشاره نمود که در آن با آن هاتاوی همبازی بود. فروش خوب در گیشه یک دنباله برای این فیلم خانوادگی در پی داشت و اندروز سه سال بعد بار دیگر به نقش ملکه رنالدی در خاطره های شاهزاده خانم: نامزدی سلطنتی ظاهر شد. صداپیشگی در مجموعه فیلم های انیمیشن شرک و من نفرت انگیز را هم باید به کارنامه او اضافه کرد.

دوسالانه ونیز هر سال در جشنواره فیلم ونیز دو جایزه شیر طلایی یک عمر دستاورد به یک فیلمساز و یک بازیگر (مرد یا زن) اهدا می نماید. گزینه های مدیر هنری جشنواره ونیز در این دوره پدرو آلموودوار، کارگردان سرشناس اسپانیایی و اندروز بودند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 19 شهریور 1398 شناسه مطلب: 2555

به "اهدای شیر طلایی افتخاری ونیز به ستاره 83 ساله آوای موسیقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهدای شیر طلایی افتخاری ونیز به ستاره 83 ساله آوای موسیقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید