اگر این نشانه را دارید احتمالا حافظه تان را از دست می دهید

به گزارش جعبه مهر، هرچه افراد در مراحل اولیه زندگی خود مسائل روحی و روانی بیشتری را تجربه کنند، مسائل حافظه آنان در آینده بیشتر می شود.

اگر این نشانه را دارید احتمالا حافظه تان را از دست می دهید

به گزارش ایسنا، نتایج تحقیقات نشان می دهد که دوره های افسردگی در اوایل زندگی با از دست دادن حافظه در آینده مرتبط است. افرادی که در 20، 30 و 40 سالگی افسردگی و اضطراب را تجربه می کنند، در دهه 50 زندگی خود دچار مسائل حافظه می شوند.

این نتایج نشان می دهد که افسردگی ممکن است منجر به زوال عقل در آینده شود، بنابراین مقابله با افسردگی و اضطراب در بزرگسالی ممکن است به کاهش مسائل حافظه همچنین کاهش خطر ابتلا به زوال عقل کمک کند و روش هایی مانند مدیتیشن، ورزش و حفظ روابط قوی همگی می توانند کمک کننده باشند.

دکتر دریا گایسینا، محقق این تحقیق گفت: ما دریافتیم که هرچه تعداد دوره های افسردگی افراد در بزرگسالی بیشتر باشد، خطر ابتلا به اختلالات شناختی در آینده بیشتر خواهد بود.

این یافته اهمیت مدیریت موثر افسردگی را برای جلوگیری از ایجاد مسائل سلامت روانی مکرر با پیامد های منفی طولانی مدت نشان می دهد.

نتایج حاصل مطالعه ای است که روی بیش از 18هزار نوزاد متولد شده در سال 1958 انجام شد که تا بزرگسالی تحت کنترل بودند.

نتایج نشان داد که هرچه افراد در مراحل اولیه مسائل سلامت روانی بیشتری داشته باشند، مسائل حافظه آنان در آینده بیشتر خواهد بود.

یک دوره افسردگی یا اضطراب در سال های بالاتر تأثیر کمی داشت. با این حال، دو یا سه دوره افسردگی و اضطراب در 20، 30 یا 40 سالگی با عملکرد بدتر حافظه در 50 سالگی مرتبط بود.

امبر جان، محقق ارشد این تحقیق گفت: ما از نتایج تحقیقات قبلی می دانستیم که علائم افسردگی که در اواسط بزرگسالی تا اواخر بزرگسالی تجربه می شود، می تواند کاهش عملکرد مغز را در آینده پیش بینی کند، اما از اینکه دیدیم علائم افسردگی به وضوح در سه دهه بزرگسالی، پیش بینی کننده مهم عملکرد حافظه ضعیف تر در اواسط زندگی است، شگفت زده شدیم.

این تحقیق باید زنگ خطری باشد برای انجام هر کاری که می توانید برای محافظت از سلامت روان خود انجام دهید مانند حفظ روابط قوی با دوستان و خانواده، انجام تمرینات بدنی یا تمرین مراقبه فکر آگاهی که همه این موارد سلامت روان را تقویت می کنند.

منبع: فرارو
انتشار: 5 شهریور 1401 بروزرسانی: 5 شهریور 1401 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 11219

به "اگر این نشانه را دارید احتمالا حافظه تان را از دست می دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر این نشانه را دارید احتمالا حافظه تان را از دست می دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید