اگر ترامپ دوباره پیروز شود، شاید ناتو را ترک کند

به گزارش جعبه مهر، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا گفت، اگر دونالد ترامپ بار دیگر بتواند در انتخابات ریاست جمهوری این کشور پیروز شود، آمریکا احتمالا از ناتو خارج می شود.

اگر ترامپ دوباره پیروز شود، شاید ناتو را ترک کند

جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا در گفتگو با ایستگاه رادیو تایمز گفت، یک گاردریل سیاسی تنها چیزی است که مانع خروج آمریکا از ناتو در چهار سال نخست ریاست جمهوری دونالد ترامپ شد.

وی افزود: این ما نبودیم که او را متقاعد کردیم که ناتو به واقع یک ائتلاف بسیار خوب است بلکه او دید که نمی تواند از این خط عبور کند اما در واقع خواستار عقب نشینی بود. زمانیکه او بار دیگر انتخاب شود که این یک گاردریل سیاسی است، اگر چنین چیزی به صورت کامل از بین نرود، به صورت اساسی کاهش می یابد.

مشاور سابق امنیت ملی آمریکا که به خاطر موضع جنگ طلبانه خود در مسائل سیاسی خارجی مشهور است، گفت، اگر ترامپ مجدداً انتخاب شود، دیگر لازم نیست در مورد نتایج نامطلوب سیاسی برای خودش نگران باشد و رفتارش بر اساس غرایز یا تمایلاتش، آزاد خواهد بود.

بولتون همچنین پیش بینی کرد که ترامپ ممکن است به دنبال یک سیاست منزوی گرایانه تر در چهار سال بعدی ریاست جمهوری خود باشد و ادامه داد: افرادی بسیار کمتر و محدودتری نسبت به آنهایی که الان هستند، خواهند بود، نظیر من و دیگران که می گویند این یک ایده بسیار بد برای خروج از ناتو است.

ترامپ منتقد ائتلاف آتلانتیک شمالی است و حتی هدف آن را زیر سوال برده است. به ویژه اینکه ناکامی کشورهای عضو در رسیدن به اهداف هزینه های دفاعی این دلسردی ترامپ از ائتلاف را تایید کرده است.

بولتون در این مصاحبه همچنین به مذاکرات در جریان بریگزیت نیز اشاره کرد و به انگلیس درباره چگونگی توافق بااتحادیه اروپا توصیه کرد و به ویژه به لایحه بازار داخلی اشاره کرد که دولت بوریس جانسون، نخست وزیر این کشور اخیرا تصویب کرده است.

مشاور سابق امنیت ملی آمریکا گفت، بر این باور است که مقام های محلی می توانند تعهدات و الزامات معاهده را نادیده بگیرند و ادامه داد: آمریکا هرگز موافق نبوده که قوانین بین المللی بالاتر از قانون اساسی خودش است. هرگز نبوده و هرگز هم چنین نیست. فکر نمی کنم که انگلیس نیز چنین تفکری داشته باشد. فکر می کنم انگلیس باید به دادگاه اروپایی بگوید که آن را به صورت اساسی در نظر بگیرد.، ایسنا

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 7654

به "اگر ترامپ دوباره پیروز شود، شاید ناتو را ترک کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر ترامپ دوباره پیروز شود، شاید ناتو را ترک کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید