رجحان بایدن در 2 ایالت کلیدی بر ترامپ

به گزارش جعبه مهر، بر اساس نتایج نظرسنجی نیویورک تایمز،سی ینا کالج، جو بایدن نامزد ریاست جمهوری دموکرات ها بعد از مناظره جنجالی سه شنبه گذشته با دونالد ترامپ، با اختلاف قابل توجهی از این رقیب انتخاباتی جمهوری خواه خود در میان رای دهندگان ایالت های پنسیلوانیا و فلوریدا پیش است.

رجحان بایدن در 2 ایالت کلیدی بر ترامپ

به نقل از پایگاه خبری هیل، این مطالعه دریافت که جو بایدن در پنسیلوانیا به میزان هفت درصد بر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا رجحان داشته و در مجموع 49 درصد رای در میان پاسخگویان این ایالت در برابر 42 درصدی که ترامپ کسب نموده، دارد. همچنین طبق این نظرسنجی بایدن در فلوریدا هم با یک رجحان کمی کوچکتر از ترامپ جلوتر بوده و رای وی در این ایالت در مقایسه با رای ترامپ 47 درصد به 42 درصد است.

پرسش های مربوط به این نظرسنجی چهارشنبه گذشته و قبل از اعلام این که دونالد ترامپ و همسرش ملانیا تست ابتلایشان به کروناویروس جدید مثبت بوده، مطرح شده بود.

به نوشته نیویورک تایمز، بعد از اعلام خبر ابتلای ترامپ به کرونا تغییر ناچیزی به نفع بایدن در طی مصاحبه های مربوط به این نظرسنجی در روز آدینه وجود داشته است.

رقابت بین ترامپ و بایدن در این دو ایالت به اصطلاح میدان مبارزه که دارای نقشی مهم در جابجایی آرا به نفع نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری هستند، قبل از مناظره روز سه شنبه بسیار نزدیک بود در حالی که ترامپ در انتخابات سال 2016 در این دو ایالت با رجحان کمی پیروز شد. با این حال یک نظرسنجی ای.بی.سی،واشنگتن پست که سه شنبه منتشر شد، نشان داد که بایدن در پنسیلوانیا رجحان 9 درصدی بر ترامپ دارد.

در نظرسنجی نیویورک تایمز،سی ینا کالج در عین حال معین شد که تنها 21 درصد از رای دهندگان احتمالی در این دو ایالت محل رقابت گفتند از نظر آنها ترامپ پیروز مناظره سه شنبه گذشته با بایدن بوده و 65 درصد نیز به رفتار ترامپ در آن شب انتقاد کردند. 48 درصد دیگر هم گفتند که بعد از این مناظره کمتر از ترامپ حمایت می نمایند.

بسیاری از دموکرات ها و دیگران از رفتار ترامپ در طول مناظره سه شنبه شب که در طی آن وی بارها وسط حرف های بایدن و مجری برنامه کریس والاس می پرید، انتقاد کردند. کمیسیون مناظره های ریاست جمهوری آمریکا از آن موقع به بعد اعلام نموده که اعمال یک سری تغییرات در فرمت های مربوط به مناظره های آینده را در نظر دارد تا از انجام یک بحث منظم تر درباره مسائل اطمینان حاصل گردد.

یک نظرسنجی هیل،هریس ایکس که بعد از مناظره ریاست جمهوری هفته گذشته و قبل از اعلام خبر ابتلای ترامپ و همسرش به کرونا انجام شد، نشان داد که بایدن به طور سراسری هفت درصد از ترامپ جلوتر است که نسبت به نظرسنجی قبلی این سری در بازه 19-21 سپتامبر دو درصد افزایش نشان داده است.

نظرسنجی نیویورک تایمز،سی ینا کالج از ایالت های پنسیلوانیا و فلوریدا به وسیله تلفنی و در بازه 30 سپتامبر تا دوم اکتبر صورت گرفته است. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 7663

به "رجحان بایدن در 2 ایالت کلیدی بر ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رجحان بایدن در 2 ایالت کلیدی بر ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید