آنالیز داده های پزشکی بیماران در یک مدل سه بعدی

به گزارش جعبه مهر، یک شرکت امریکایی، فناوری جدیدی ارائه داده که اطلاعات پزشکی بیماران را در یک مدل سه بعدی آنالیز می نماید.

آنالیز داده های پزشکی بیماران در یک مدل سه بعدی

به گزارش خبرنگاران و به نقل از تک کرانچ، یک شرکت آمریکایی موسوم به مدیویس (Medivis) که تخصص آن در ادغام داده های واقعی و فراوری ابزار تجسمی برای جراحان است، میخواهد محصول جالبی به بازار عرضه کند.

این شرکت توسط اوساما چودهری (Osamah Choudhry) و کریستوفر مورلی (Christopher Morley)، دو دستیار پزشک مرکز پزشکی نیویورک (NYU Medical Center) بنیان گذاشته شد. این دو بنیانگذار برای ابداع نخستین نمونه محصول خود، با بعضی مهندسان همکاری کردند و سپس تصمیم گرفتند شرکت مدیویس را تأسیس نمایند.

این شرکت در حال حاضر میخواهد نخستین محصول خود موسوم به سرجیکال ای آر (Surgical AR) را با 2.3 میلیون دلار سرمایه و همکاری شرکای بزرگی مانند دل (Dell) و مایکروسافت (Microsoft) به بازار عرضه کند.

این فناوری، راهی را به سوی تحقق یکی از رؤیاهای فناوری در حوزه پزشکی نشان می دهد. مورلی گفت: محصول ما می تواند وضعیت بیمار را با یاری روش تصویربرداری تمام نگاری (Holography) نشان دهد.

شرکت مدیویس با یاری این ابزار جدید می تواند به داده های مربوط به بیمار دست پیدا کند و آنها را به صورت بصری در یک مدل سه بعدی ارائه دهد تا پزشکان برای برنامه ریزی جراحی از آنها استفاده نمایند. این مدل، نقشه ای به جراح ارائه می دهد تا بهترین روش را برای جراحی پیدا کند.

مورلی اضافه کرد: رابطه میان تصویربرداری پزشکی و به کار بردن آن در جراحی یاری می نماید که به کار بردن بسیاری از محصولات جدید امکان پذیر گردد.

مدیویس تاکنون برای وارد کردن نخستین نمونه محصول خود به تنظیمات جراحی، با دانشگاه های پنسیلوانیا و نیویورک همکاری نموده است.

این شرکت، بعضی از قابلیت های یادگیری ماشینی را به کار برده تا پیش از برنامه ریزی برای جراحی، مرتبط ترین اطلاعات در سوابق پزشکی بیمار شناسایی شوند.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 1114

به "آنالیز داده های پزشکی بیماران در یک مدل سه بعدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز داده های پزشکی بیماران در یک مدل سه بعدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید