آنالیز راهکارهای جلوگیری از خرید و فروش گونه های حیات وحش در فضای مجازی

به گزارش جعبه مهر، تهران (پانا) - سازمان حفاظت محیط زیست از برگزاری نشست مشترک با فوریت های سایبری یگان حفاظت زیست کشور برای جلوگیری از خرید و فروش گونه های حیات وحش در فضای مجازی اطلاع داد.

آنالیز راهکارهای جلوگیری از خرید و فروش گونه های حیات وحش در فضای مجازی

به گزارش سازمان حفاظت محیط زیست، این نشست مشترک با حضور علی رضا ساجدین رییس مرکز فوریت های سایبری یگان حفاظت محیط زیست کشور با رضا الفت نسب عضو هیات مدیره و سخنگوی اتحادیه کشوری کسب وکارهای مجازی در محل سازمان حفاظت محیط زیست برگزار گردید.

بر پایه این گزارش، دراین نشست به آنالیز چالش های پیش روی سایت های داخلی خرید و فروش گونه های ممنوعه حیات وحش پرداخته و مقرر شد سطح همکاری های میان دو دستگاه بیش از پیش توسعه یابد.

علی رضا ساجدین با تشریح چالش ها و مسائل فضای مجازی اظهار کرد: بهره گیری از فضای مجازی در خرید و فروش گونه های ممنوعه حیات وحش و اجزای آنها، سال ها است به یکی از نگرانی های جدی فعالان و دوستداران محیط زیست و حیات وحش کشور بدل شده است.

وی، اصلاح ساختار به منظور جلوگیری تخلفات خرید و فروش گونه های ممنوعه حیات وحش درفضای مجازی را ضروری دانست.

ساجدین ضمن تاکید بر در اولویت قرار گرفتن مقوله آگاهی بخشی و آموزش اهمیت حیات وحش به مراجعان به سایت های خرید و فروش، خواهان ارتباط تنگاتنگ آنها با مجموعه کارشناسی یگان حفاظت محیط زیست و مرکز فوریت های سایبری یگان حفاظت محیط زیست کشور شد.

رییس مرکز فوریت های یگان حفاظت محیط زیست با تاکید بر نقش فرهنگ سازی در رعایت حقوق محیط زیست و حیوانات گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در ایران و توجه ویژه به سایت های خرید و فروش، حجم بزرگ مراجعات روزانه برای استفاده از خدمات سایبری، ظرفیت مناسب و پویایی را به وجود آورده است که می توان از آن برای انتقال محتوای سالم و آگاهی بخشی در زمینه های گوناگون محیط زیست بهره برد و آموزش های محیط زیستی در دستورکار یگان حفاظت محیط زیست است.

الفت نسب عضو هیات مدیره و سخنگوی اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی نیز با ابراز خرسندی از برگزاری این نشست مشترک، اجرای دقیق نقطه نظرات کارشناسی یگان حفاظت محیط زیست و آمادگی اتحادیه را برای اجرای قوانین محیط زیستی کشور ضروری دانست.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 فروردین 1401 بروزرسانی: 27 فروردین 1401 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 11105

به "آنالیز راهکارهای جلوگیری از خرید و فروش گونه های حیات وحش در فضای مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز راهکارهای جلوگیری از خرید و فروش گونه های حیات وحش در فضای مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید