آنالیز میکروفون استودیویی نیومن Neumann U87 Ai

به گزارش جعبه مهر، فروشگاه داورملودی یکی از بهترین فروشگاه های تجهیزات استودیویی می باشد.

آنالیز میکروفون استودیویی نیومن Neumann U87 Ai

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش جعبه مهر، بنابر اعلام داورملودی، کمتر پیش می آید اهالی موسیقی میکروفن استودیویی (کاندنسر) Neumann U87 را نشناسند. برند نویمن یکی از پیشروهای این صنعت است.

مدل U87 نیز یکی از معروف ترین میکروفن های کاندنسر دهه 60 میلادی است و در ادامه قصد داریم به U87 Ai آخرین مدل ساخته شده این سری میکروفون که از نوع Large Diaphragm، سه قطبی FET است، بپردازیم.

آنالیز

این مدل، افسانه ای ترین میکروفون فراوری شده توسط شرکت نویمن است و شاید بتوان از آن به عنوان محبوب ترین میکروفون حال حاضر یاد کرد. به طور تخصصی تر، U87 به یک کپسول دو جهته سایز عظیم است که از الگوی قطبی سه گانه برخوردار است. این الگوها عبارتند از Omidirectional (برداشت از همه جهت ها)، Cardioid (تک جهتی) و Figure 8 (برداشت از دو جهت). بنابراین می توان گفت U87 Ai در بسیاری موارد ضبط صدا کارایی خواهد داشت. تغییر الگوی قطبی توسط یک سوییچ که در قسمت پایینی کپسول روی بدنه تعبیه شده، امکان پذیر است. در قسمت پشت بدنه یک سوییچ پد -10 دسیبلی وجود دارد که امکان کنترل صدا با سطح فشار تا مرز 127 دسیبل بدون ditortion را فراهم می سازد. امکان اعمال فیلتر HP نیز به منظور کنترل فرکانس های پایین در صورت نزدیکی میکروفن به منبع صوت وجود دارد. بنابراین در تجهیز یک استودیویی صوتی حرفه ای، نویمن U87 Ai همیشه در لیست کاربران حضور ویژه ای دارد.

امکانات

· کپسول دو جهته به منظور

· الگوی قطبی سه گانه: Omnidirectional، Figure 8 و Cardioid

· فیلتر HP برای کنترل فرکانس های پایین

· سوییچ پد -10 دسیبل

· میکروفن ایده آل به منظور ضبط صدا در موقعیت و کاربری های متفاوت

· نسبت سیگنال به نویز بسیار پایین 82 دسیبل حالت Cardioid، 79 دسیبل Omni و 80 دسیبل Figure 8

و اما شاید در ذهن آنهایی که اطلاعات و تجربه کمتری در خصوص ضبط صدا دارند، پرسشی در خصوص الگوهای مختلف این میکروفن مطرح شود. یکی از دلایل موفقیت گروه بیتل ها (Beatles) همین میکروفن است! به دلیل محدودیت امکانات موجود در زمان فعالیت این گروه مشهور، آن ها ضبط آثار خود را در حالت Figure 8 انجام می دادند و نتیجه شد آنچه که امروز از آن ها می شنویم. شاید این موضوع به آنالیز نویمن U87 Ai مربوط نباشد، اما مثال خوبی برای عملکرد عالی الگوی Figure 8 این میکروفن است.

بدون شک یکی از بهترین میکروفون های فراوری شده در تاریخ تجهیزات ضبط صدا، همین میکروفون است. بسیاری از ستاره های دنیای موسیقی آثار خود را توسط همین میکروفن ضبط کرده اند. در اواخر دهه 20 میلادی (حدود 1928) جورج نویمن با عرضه مدل CMV3 (Neumann Bottle) دنیای موسیقی را با یکی از استانداردترین محصولات زمان خود آشنا نمود. با گذشت سالها نویمن دائما طرح های خود را تغییر می داد تا در اواخر دهه 60 میلادی، میکروفون استودیویی U87 را معرفی نمود. بی شک U87 یکی از پرچمداران این کمپانی عظیم است که افسانه هایی مانند جان لنون و McCartney از این آن برای ضبط آثار خود بهره بردند.

تحلیل فنی

حرف A در این میکروفن استودیویی به منظور تفکیک آن از نسل قدیمی است که از سال 1967 تا 1986 فراوری می گشت. تغییرات انجام شده تنها در اجزای الکترونیکی آن بوده و در کپسول تغییری صورت نپذیرفته است. با کاهش مقاومت، ولتاژ مورد نظر کپسول تامین شده است که در نتیجه سبب افزایش حساسیت تا 10 dB SPL شده و نسبت سیگنال به نویز را تا 3 دسیبل کاهش داده است.

همچنین U87 Ai از مبدل DC-DC استفاده می کند که در سری اصلی U87 این مسئله وجود نداشت. این تغییر سبب بالاتر رفتن ولتاژ داخلی و تثبیت منبع تامین کننده 48 ولت می شود که به نوبه خود دقت دریافت سیگنال را افزایش داده و دامنه داینامیکی را افزایش می دهد. سری جدید 6 دسیبل نویز کمتر و 10 دسیبل نسبت سیگنال به نویز بیشتری نسبت به مدل پیشین خود دارد.

انتهای رپرتاژ آگهی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 6219

به "آنالیز میکروفون استودیویی نیومن Neumann U87 Ai" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز میکروفون استودیویی نیومن Neumann U87 Ai"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید