تحقیق درباره ادعای آزار دختر کندذهن

به گزارش جعبه مهر، دادگاه برای آنالیز ادعای دختر ناتوان ذهنی درباره آزار و اذیتش، متهم پرونده را بازداشت و دختر نوجوان را برای آنالیز سلامت روان به پزشکی قانونی معرفی کرد.

تحقیق درباره ادعای آزار دختر کندذهن

به گزارش شرق، این دختر نوجوان خرداد امسال به مددکارش گفته بود از سوی اقوام نزدیکش مورد آزار و اذیت قرار گرفته است. با شکایت بهزیستی، پرونده آزار و اذیت این دختر به جریان افتاد و زن مددکار با جدیت آن را دنبال کرد. با توجه به شکایت مطرح شده، پرونده برای رسیدگی به شعبه 12 دادگاه کیفری استان فرستاده شد. در شکایت مطرح شده از سوی این دختر آمده او از سوی نزدیکانش وقتی در خانه پدرش میهمان بود، مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.

مدتی قبل یکی از مددکاران بهزیستی گزارشی را به مقامات بالاتر ارائه داد که از یک آزار خبر می داد. این مددکار در گزارش خود به مسئولان بهزیستی نوشت: دختری نوجوان که دارای معلولیت ذهنی است و در این مرکز نگهداری می گردد، بعد از بازگشت از خانه پدری اش دچار حملات عصبی شدید شده و رفتار های عجیب زیادی داشته که بعد از آنالیز معلوم شده این دختر مورد کودک آزاری قرار گرفته است.

مددکار این دختر نوجوان در شرح یافته هایش به قضات گفت: روناک دختر نوجوانی است که از چند سال قبل برای نگهداری به مرکز بهزیستی ای که من در آن کار می کنم، سپرده شد. روناک دچار کندذهنی است و معلولیت ذهنی اش باعث شده مانند انسان های دیگر نتواند زندگی کند و مراقبت بسیاری احتیاج دارد. از آنجایی که خانواده اش ادعا نموده بودند توانایی نگهداری از او را ندارند، این دختر را به بهزیستی سپردند. طبق روال و قانون، بچه هایی که دارای معلولیت ذهنی هستند و خانواده دارند، می توانند در صورت تمایل خانواده شان چند روزی پیش آن ها بمانند. روناک هم گاهی به درخواست خانواده اش به خانه می رفت تا اینکه بار آخر وقتی روناک از خانه به مرکز بهزیستی برگشت، من متوجه شدم این بچه دچار حملات عصبی شدیدی شده است. او خوب غذا نمی خورد، دیگر مثل قبل شاد نبود و بسیار عصبی و پرخاشگر رفتار می کرد و کسی نمی توانست به او نزدیک گردد. ارتباط برقرارکردن با این بچه ها بسیار سخت است. بعد از چند روز کوشش پیروز شدم با روناک ارتباط برقرار کنم و او به من اعتماد کرد و برایم گفت در خانه پدری او را اذیت نموده اند.

او گفت: روناک به شدت آسیب دیده و صدمات روانی به او بسیار سنگین است. روناک مدعی است خواهرش این مسئله را دیده است.

بعد از گزارش مددکار و شکایت ازسوی بهزیستی، تحقیق از این دختر نوجوان شروع شد. روناک که خوب نمی توانست صحبت کند، با لحن و زبان خودش برای قضات شرح داد: وقتی به خانه رفتم و با خانواده بودم، آنجا من را اذیت کردند. من می خواستم زودتر به بهزیستی بیایم، ولی چند روز من را نگه داشتند. خواهرم هم در خانه بود. مادرم هم بود، ولی خواهرم دید که با من چه کار های بدی کردند.

این در حالی است که قضات دستور تحقیقات گسترده ای را درباره خانواده این دختر صادر کردند و بر اساس گزارش ها، تعیین شد این دختر در یک خانواده شش نفره زندگی می نماید و معلولیت ذهنی او باعث شده تا خانواده که از فقر اقتصادی نیز رنج می برند، نتوانند از عهده هزینه های این دختر بربیایند و او را با توجه به شدت مسئله ای که داشته، به بهزیستی بسپارند.

این در حالی است که روز حادثه به جز اعضای خانواده، چند نفر از مردان فامیل نیز میهمان خانواده بوده اند. همچنین تعیین شد هرچند این دختر در یکی از مراکز بهزیستی نگهداری می شده و دور از خانواده بوده، اما نزد مربیانش احساس امنیت بالایی داشته و دختر شادی بوده است.

در ادامه تحقیقات، قضات دو عضو خانواده روناک را احضار کردند. آن ها هر دو منکر آزار این دختر شدند و گفتند این حرف ها به خاطر تخیل روناک است. یکی از این افراد که زمان حادثه در خانه دختر معلول میهمان بود، گفت : من هیچ وقت چنین کاری نکردم و نمی دانم روناک چرا چنین حرفی زده است. پدر روناک به خاطر فقر اقتصادی بچه را به بهزیستی سپرد. چون بچه کندذهن بود، مراقبت زیادی لازم داشت و خرج زیادی هم داشت. برادرم دخترش را دوست دارد و مدام برای او دلتنگی می نماید و از اینکه روناک را به بهزیستی سپرده، خیلی ناراحت است. او بچه را آورده بود تا چند روز با خانواده باشد. ما همگی همواره از روناک مراقبت نموده و می کنیم. من این حرف را قبول ندارم که بچه را اذیت نموده ام.

با این حال روناک همچنان این فرد را متهم کرد و دادگاه حکم بازداشت مرد جوان را صادر و دختر را نیز برای آنالیز شرایط روحی و روانی و صحت گفته هایش به پزشکی قانونی معرفی کرد.

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: فرارو
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 8450

به "تحقیق درباره ادعای آزار دختر کندذهن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحقیق درباره ادعای آزار دختر کندذهن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید