ترس از ابتلای به کرونا بیشترین علت تماس با صدای مشاور

به گزارش جعبه مهر، مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور مهمترین موضوعات مطرح شده در تماس با خط 1489 (صدای مشاور) را تشریح کرد.

ترس از ابتلای به کرونا بیشترین علت تماس با صدای مشاور

بهزاد وحیدنیا در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه خط 1480 از اسفندماه سال گذشته تا کنون به بیش از 300 هزار تماس پاسخ داده است، گفت: در این تعداد تماس نزدیک به 122 هزار و 955 ساعت مشاوره به متقاضیان ارائه شده است.

وی در ادامه ضمن تشریح مهم ترین مسائل مطرح شده در تماس با این خط اظهار کرد: با این وجود به تازگی از تعداد تماس ها در حوزه کرونا کاسته شده و به سایر مسائل روان شناختی افزوده شده است.

مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه با این حال بیشترین تماس ها در خصوص ترس از ابتلا و اضطراب ناشی از این موضوع است، شرح داد: نگرانی در خصوص آینده، تداوم شیوع کرونا و این که اگر قرار باشد کرونا بخشی از زندگی افراد باشد چه طور باید با آن کنار بیایند؟ از دیگر نکاتی است که در تماس با خط صدای مشاور مطرح شده است.

وحید نیا با اشاره به اینکه تعارض در خصوص رعایت نکات بهداشتی، دغدغه ها و نگرانی ها درحوزه مسائل اقتصادی از دیگر نکاتی است که در تماس با این خط مطرح شده شرح داد: وحشت ناشی از مرگ، تماس های مربوط به سوگ و تماس های پرسنل درمان و خانواده آنها متناسب با دغدغه هایشان نیز در تماس با خط صدای مشاور مطرح شده است.

وی با بیان اینکه مسائل فرزندان در خانواده های آشفته، تک سرپرست و مسائل تربیتی آنها نیز از دیگر نکات مورد توجه در تماس با این خط بوده است، شرح داد: به نظر می رسد خانواده های تک نفره تقاضای خدمات تخصصی بیشتری داشته اند.

مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه مشاوره های مربوط به قبل از ازدواج و ارتباطات بین افراد در این شرایط نیز در تماس با این خط مطرح شده است، ادامه داد: نگرانی در خصوص سالمندان و افراد در معرض آسیب و مسائل آنها و مسائل مربوط به تحصیل فرزندان و اختلاف با خانواده ها هم از دیگر موضوعات مطرح شده در این مدت بوده است.

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 6146

به "ترس از ابتلای به کرونا بیشترین علت تماس با صدای مشاور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترس از ابتلای به کرونا بیشترین علت تماس با صدای مشاور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید