تصادفات دومین عامل مرگ و میر بعد از کرونا

به گزارش جعبه مهر، معاون عملیات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: دومین عامل مرگ و میر در کشور بعد از کرونا، تصادفات هستند.

تصادفات دومین عامل مرگ و میر بعد از کرونا

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از فارس، سرهنگ محمد رازقی، معاون عملیات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در برنامه تلویزیونی شهر امن به موضوع تصادفات پرداخت و گفت: دومین عامل مرگ و میر در کشور، تصادفات هستند که با روزی میانگین 43 نفر جانباخته، بعد از بیماری کرونا در رتبه دوم قرار گرفته است.

وی شرح داد: در وقوع تصادفات علل و عوامل مختلفی نقش دارند از جمله ایمنی وسیله نقلیه، فرهنگ رانندگی، نحوه رانندگی و ایمنی معابر.

رازقی در خصوص سهم معابر در وقوع تصادفات گفت : حدود 61 درصد از تصادفات در شهر تهران در محورهای بزرگراهی صورت می گیرد؛ 16 درصد از تصادفات فوتی شهر تهران در بزرگراه آزادگان روی می دهد که یکی از ناایمن ترین بزرگراه های شهر تهران است.

معاون عملیات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: راننده اگر توجه کافی نداشته باشد ولی راه ایمن باشد تا حدود بسیار زیادی می توان از وقوع حوادث ناگوار جلوگیری کرد؛ اگر هم حادثه ای روی دهد با کمترین خسارت است.

سرهنگ رازقی گفت: برابر قوانینی که در آیین نامه راهنمایی و رانندگی و قانون رسیدگی به تخلفات وجود دارد پلیس راهور می تواند سهم نقص راه را در شرایط خاص و در تصادفات در نظر بگیرد.

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 8198

به "تصادفات دومین عامل مرگ و میر بعد از کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصادفات دومین عامل مرگ و میر بعد از کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید