روایت احسان حدادی از روزهای مبارزه با کرونا

به گزارش جعبه مهر، قهرمان پرتاب دیسک آسیا پس از بهبودی از بیماری کرونا گفت: روزهای سختی را پشت سر گذاشتم و بهبودی ام را به دست آوردم.

روایت احسان حدادی از روزهای مبارزه با کرونا

به گزارش خبرنگاران، احسان حدادی در گفت وگو با سایت فدراسیون دو و میدانی در خصوص بهبودی از بیماری کرونا اظهار کرد: روزهای نخست سال نو بود که متوجه شدم حال مساعدی ندارم و آنچه دچار آن شده ام، فراتر از یک سرماخوردگی عادی است. درست در همان روز در مصاحبه با یکی ازخبرنگاران این موضوع را عنوان کردم. با شروع علائم بلافاصله سرپرست فدراسیون و دکتر اشکان اردیبهشت، رییس کمیته پزشکی فدراسیون با من تماس گرفتند و مراحل درمان من به همراهی دکتر اردیبهشت برای نمونه گیری و تست کرونا انجام شد. سی تی اسکن ریه و آزمایش های لازم و هم چنین ویزیت متخصص عفونی توسط دکتر صالحی انجام و ادامه یافت و با تشخیص کرونا در منزل قرنطینه و درمان شروع شد. جناب آقای مبینی هر روز پیگیر حالم بودند که از ایشان و پیگیری های مکرر دکتر اردیبهشت تشکر می کنم. همین طور از مساعدت های ویژه فدراسیون پزشکی ورزشی و دانشگاه علوم پزشکی تهران در طی دوره درمان تشکر ویژه دارم.

او ادامه داد: این بیماری یک شوخی نیست و می تواند شما را درگیر کند. هر کسی که باشید باید درخانه بمانید و توصیه ها را جدی بگیرید. شاید بعضی فکر می نمایند این گونه بیماری ها فقط برای دیگران اتفاق می افتد، اما این گونه نیست. شما در هر جایگاهی و درهرکجای جهان که باشید می توانید دچاراین بیماری شوید.

حدادی در پاسخ به این پرسش که پیشگیری های لازم را برای مبتلا نشدن انجام می دادید یا نه؟ شرح داد: بله مراقبت می کردم، ضد عفونی مداوم دست ها و استفاده از دستکش و هم چنین استفاده از ماسک در محیط های شلوغ را رعایت می کردم، اما به هر ترتیب مبتلا شدم و روزهای خیلی سخت را پشت سرگذاشتم. حالی را تجربه کردم که با وجود انجام چندین عمل جراحی و توانایی بدنی که دارم تجربه نکرده بودم و همواره خیلی زود به فرایند عادی زندگی برمی گشتم. درهیچ یک از جراحی ها شرایط آن قدر سخت نبود، که دو هفته کامل در منزل خانه نشین باشم. نفس کشیدن برایم سخت بود اما خودم را نباختم. ترس دشمن اصلی شما در مواجهه با این بیماری است، اگر بترسید نمی توانید بر این بیماری غلبه کنید. بیش از هر چیزی روحیه خوبم به من یاری کرد. البته متاسفانه پدرم هم کمی زودتر از من به این ویروس مبتلا شده بود و تمام بار سخت پرستاری در زمان درمان در منزل بر عهده مادرم بود و ایشان به تنهایی این مسوولیت سخت را عهده دار شد. رعایت مسائل قرنطینه و بهداشتی داخل منزل از موارد دیگری بود که در این مدت به طور جدی انجام و زحمات مادر را دوچندان کرد و برای پرستاری بی دریغ طی این مدت از ایشان متشکرم.

تنها مدال آور دو و میدانی ایران در بازی های المپیک نسبت به واکنش افراد مختلف از اقصی نقاط جهان، به بیماری اش اظهار کرد: از فدراسیون جهانی دوومیدانی به من ایمیل زدند و ابراز امیدواری کردند که بتوانم خیلی زود فرایند بهبودی را طی کنم. هم چنین مدیر اجرایی بازی های المپیک توکیو، دیگر دوستانم از لهستان، آمریکا، اروپا، آفریقا و تمامی نقاط جهان برایم پیغام هایی با آرزوی بهبودی ارسال کردند. همین طور بسیاری از دوستان در داخل کشور اعم از روسای فدراسیون ها، قهرمانان دیگر رشته ها، مقام های لشگری و کشوری با من تماس گرفتند اما به دلیل حال بد نتوانستم جوابگو باشم و از آنها متشکرم.

نماینده اول دو و میدانی ایران در المپیک 2020 توکیو درباره به تعویق افتادن بازی های المپیک به دلیل شیوع ویروس کرونا، گفت: متاسفانه اتفاق خوبی نبود. حداقل از نگاه یک ورزشکار که به صورت حرفه ای برای حضور در میادین جهانی کوشش می نماید و سعی دارد تا پیک آمادگی خود را برای یک تاریخ معین قرار دهد، این اتفاق خوشایند نیست. هر چند شاید برای غیر حرفه ای ها یک نوع زمان خریدن باشد. به هر حال چاره ای جز تعویق وجود نداشت و این یک امر اجتناب ناپذیر بود.

حدادی در انتها گفت: تا بهبودی کامل و بر طرف شدن ویروس کرونا تمرینات را شروع نخواهم کرد، تحمل می کنیم به امید این که هر چه زودتر این بیماری ریشه کن گردد. از مردم عزیزم می خواهم که با رعایت کردن و حضور نداشتن غیرضروری در محیط های شلوغ به انتها این فرایند سرعت ببخشند. من از آن افرادی هستم که هرگز نمی توانستم روزی از خانه خارج نشوم، اما الان دو هفته است که خانه را ترک نکرده ام.

دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 5603

به "روایت احسان حدادی از روزهای مبارزه با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت احسان حدادی از روزهای مبارزه با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید