تصویب کلیات سفر هیئت پارلمانی ایران به انگلیس، زمان دقیق سفر هنوز تعیین نیست

به گزارش جعبه مهر، خبرنگاران: رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس از تصویب کلیات سفر هیئت پارلمانی کشورمان به انگلیس اطلاع داد و گفت: زمان دقیق این سفر هنوز معین نیست که این کمیته در خصوص آن تصمیم گیری خواهد نمود.

تصویب کلیات سفر هیئت پارلمانی ایران به انگلیس، زمان دقیق سفر هنوز تعیین نیست

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

عباسعلی منصوری آرانی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی جعبه مهر از تصویب کلیات سفر هیئت پارلمانی کشورمان به انگلیس اطلاع داد و گفت: سفر هیئت پارلمانی کشورمان به انگلیس انجام می گردد، اما زمان دقیق آن هنوز معین نیست.

وی با بیان اینکه مدت ها پیش گروه دوستی پارلمانی انگلیس و ایران درخواست سفر هیئت پارلمانی ایران به این کشور را به وزارت خارجه فرستاده بود، اضافه کرد: پیرو این درخواست قرار شد به دلیل حفظ منافع ملی خودمان، انجام شدن و یا انجام نشدن این سفر در کمیته سفرهای خارجی مجلس مورد آنالیز قرار گیرد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس با تأکید بر اینکه معمولا سفر هیئت های پارلمانی به کشورهایی که شرایط ویژه ای دارند در کمیته سفرهای خارجی مورد آنالیز قرار می گیرد و این کمیته در خصوص آن تصمیم گیری می نماید، توضیح داد: کمیته سفرهای خارجی هیئت رئیسه مجلس با توجه به منافع و مصالح ملی در خصوص انجام شدن این سفر تصمیم گرفته و قرار شده که هیئت پارلمانی ایران در جهت حفظ منافع نظام به این کشور سفر کند.

منصوری آرانی معین زمان دقیق این سفر را یکی دیگر از مواردی دانست که باید در کمیته سفرهای خارجی هیئت رئیسه مجلس تصویب گردد، گفت: معین زمان این سفر بحث ثانویه است که باید در کمیته سفرهای خارجی هیئت رئیسه مجلس در خصوص آن تصمیم گیری گردد.

وی همچنین در ادامه با بیان اینکه کمیته سفرهای خارجی هیئت رئیسه مجلس در خصوص تعداد، کیفیت و نحوه دیدارهای هیئت پارلمانی اعزامی کشورمان به انگلیس تصمیم گیری نمی نماید، گفت: پس از معین زمان دقیق این سفر از سوی کمیته سفرهای خارجی، طی نشستی در گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس در خصوص تعداد اعضا و کیفیت این سفر تصمیم گیری می کنیم.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس در سرانجام خاطر نشان کرد: این گروه دوستی پارلمانی با هماهنگی وزارت خارجه محتوای این سفر و دیدارها را معین می نماید که در آینده اعلام خواهد شد.

منبع: تسنیم
انتشار: 15 آذر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 3647

به "تصویب کلیات سفر هیئت پارلمانی ایران به انگلیس، زمان دقیق سفر هنوز تعیین نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب کلیات سفر هیئت پارلمانی ایران به انگلیس، زمان دقیق سفر هنوز تعیین نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید