تصویری خیال انگیز از شفق قطبی مارپیچی بر فراز ایسلند

به گزارش جعبه مهر، این تصویر که بیشتر شبیه به صحنه های خیالی است، ایسلند است. این طاق سنگی، Gatklettur نام دارد و در ساحل شمال غربی جزیره واقع است. مقدار بعضی از تخته سنگ های بزرگ پیش زمینه یک متر بوده و مه روی تخته سنگ ها در واقع امواج متحرکی است که در عکاسی با نوردهی های طولانی میانگین گیری می گردد و ساکن به نظر می رسد.

تصویری خیال انگیز از شفق قطبی مارپیچی بر فراز ایسلند

شفق قطبی مارپیچی پشت طاق، یکی از درخشان ترین شفق های قطبی از نظر عکاس این تصویر بود.

این تصویر ترکیبی، با یک دوربین، از یک مکان و در یک شب گرفته شده است.

این تصویر که بیشتر شبیه به صحنه های خیالی است، ایسلند است. این طاق سنگی، Gatklettur نام دارد و در ساحل شمال غربی جزیره واقع است. مقدار بعضی از تخته سنگ های بزرگ پیش زمینه یک متر بوده و مه روی تخته سنگ ها در واقع امواج متحرکی است که در عکاسی با نوردهی های طولانی میانگین گیری می گردد و ساکن به نظر می رسد.

این تصویر ترکیبی از چند عکس پیش زمینه و پس زمینه است که با یک دوربین، از یک مکان و در یک شب در نوامبر گذشته گرفته شده است. این مکان به علت پیش زمینه زیبای آن انتخاب و زمان بندی آن روی پس زمینه رنگارنگش که شفق قطبی است، برنامه ریزی شد.

شفق قطبی مارپیچی پشت طاق، یکی از درخشان ترین شفق های قطبی از نظر این عکاس نجومی بوده است: اما این طرح مارپیچ زودگذر بود؛ زیرا طرح های شفق قطبی ساعت ها در طول شب پیچ و تاب خوردند و رقصیدند و تغییر شکل دادند. در پس زمینه، ستارگان ثابت بودند. به علت چرخش زمین، به نظر می رسید آن ها به آرامی به گرد شمالی ترین نقطه آسمان در نزدیکی ستاره قطبی (Polaris) در گردش هستند.

منبع: فرادید
انتشار: 24 دی 1401 بروزرسانی: 24 دی 1401 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 11285

به "تصویری خیال انگیز از شفق قطبی مارپیچی بر فراز ایسلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویری خیال انگیز از شفق قطبی مارپیچی بر فراز ایسلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید