تفاوت پنل دوش و یونیورست حمام چیست؟

به گزارش جعبه مهر، دوش های حمام که از استایل اسپا برخوردار هستند، یکی از المان های اساسی در بازسازی حمام های مستر هستند. گذشته از این، دوش های چند سر نمونه ای از دوش های لاکچری هستند که می توانند لذت یک حمام روزانه را به همراه داشته باشند. البته برای طراحی یک حمام لوکس راهکارهایی بیش از استفاده از تنها یک دوش وجود دارد. آن چه که مهم است میزان بودجه ای است که برای انجام این کار در نظر گرفته اید. آن چه که در این مطلب از ما به بیان آن خواهیم پرداخت، معرفی مزایا و معایب پنل دوش حمام در مقایسه با یونیورست می باشد. آگاهی از ویژگی های هریک می تواند در انتخاب صحیح به شما یاری کند. در ادامه با ما همراه باشید.

تفاوت پنل دوش و یونیورست حمام چیست؟

پنل دوش حمام چیست؟

از ویژگی های شاخص پنل های دوش حمام سری عظیم آن ها می باشد. ساختار پنل های دوش حمام به گونه ای هستند که جایگزین دوش فعلی حمام می شوند. این گونه پنل ها معمولا بلند بوده و عرض کمی دارند و بر روی سطح آن ها تعدادی سری دوش از بالا به پایین قرار گرفته است. به عبارت دیگر می توان گفت، پنل های دوش حمام شامل اجزاء یونیورست می باشند که بر روی یک پنل تعبیه شده و به دیوار نصب می شوند.

مزایای استفاده از پنل دوش حمام

نصب آسان

نصب پنل های دوش حمام آسان بوده و به سرعت انجام می گردد. این پنل ها به طور مستقیم به سیستم لوله کشی موجود متصل شده و تنها برای ایجاد ثبات لازم، به دیواری که قرار است دوش بر روی آن قرار گیرد، متصل می گردد.

مقیاس و اندازه

این گونه پنل ها قابلیت استفاده در حمام با متراژهای متفاوت را داشته و می توان از آن ها برای یک تغییر ساده تا اساسی در حمام استفاده کرد.

صرفه جویی در مصرف آب

از آن جایی که در این گونه پنل ها از سیستم لوله کشی برای سری تک دوش استفاده می گردد، این گونه پنل ها از آب کم تری نسبت به یونیورست استفاده می نمایند. همین امر سبب صرفه جویی در مصرف آب و کاهش هزینه ها می گردد.

قیمت مناسب

در مقایسه با یونیورست حمام، پنل دوش حمام از قیمت پایین تری برخوردار بوده و نگهداری و نصب آن ها ساده تر می باشد. اگرچه هر دو این ها کارایی یکسانی دارند، اما قیمت پنل دوش کم تر بوده و فرآیند نصب و هزینه های نگهداری آن ها کم تر می باشد.

معایب استفاده از پنل دوش

ترکیب سری های مختلف دوش

با توجه به نوع پنل دوشی که مورد استفاده قرار می گیرد، حداقل میزان جریان آب در آن اجازه هم زمان جریان از سری های مختلف دوش را نمی دهد.

محدودیت پوشش در استفاده

حتی بهترین مدل پنل های دوش حمام که از فشار آب بالایی هم برخوردار باشند، به یک دیوار نصب شده و این بدان معناست که جریان آن تنها از یک سمت می تواند مورد استفاده قرار گیرد. در بعضی از طراحی ها سعی شده از اسپری در سر یا زاویه پنل ها استفاده گردد. اما این ساختار به تنهایی نمی تواند یک پوشش واقعی را برای شما ایجاد کند.

محدودیت در طراحی

یکی از معایب این گونه پنل ها محدودیت در طراحی آن ها می باشد. این گونه پنل ها عموما ظاهری یکسان داشته و برای خرید نمونه های لاکچری باید هزینه بیش تری پرداخت کرد.

یونیورست حمام چیست؟

در ساختار سیستم یونیورست حمام از سری های مختلفی استفاده شده و بر روی آن سیستمی شبیه به جت شاور نیز واقع شده است که بعضا بر روی دیوار و حتی سقف تیز تعبیه می شوند. در این سیستم حجم زیادی از آب به واسطه سری های مختلف اسپری شده و عموما بخش عظیمی از یک دیوار را در بر می گیرد.

مزایای استفاده از یونیورست

قابلیت تنظیم

یکی از مزایای استفاده از این سیستم، قابلیت تنظیم آن ها می باشد. چرا که امکان کنترل سری های مختلف دوش در این سیستم وجود دارد. قابلیت تنظیم این سیستم به گونه ای است که همه افراد چه با قد بلند چه کوتاه می توانند لذت یک حمام بی نظیر را تجربه نمایند.

میزان پوشش

سیستم یونیورست به گونه ای طراحی شده است که سری آن با گردش 360 درجه می تواند در تمامی جهات مورد استفاده قرار گیرد.

حداکثر میزان فشار آب

سیستم یونیورست، شامل سری های مختلف می باشد که هرکدام از آن ها از یک سیستم لوله کشی مستقل برخوردار می باشد. این بدان معناست که هر یک از سری ها به صورت جداگانه از میزان فشار آب لازم برخوردار هستند.

ظاهر زیبا

سیستم یونیورست به سیستم لوله کشی گسترده ای احتیاج دارد و همین امر این امکان را فراهم می نماید که از سری های مختلف در قسمت های متفاوت از کف تا سقف امکان تعبیه سری دوش وجود دارد.

معایب استفاده از یونیورست

احتیاج به بازسازی اساسی

یکی از معایب عظیم استفاده از این سیستم، نحوه نصب آن ها می باشد. نصب این سیستم دوش احتیاج به لوله کشی گسترده داشته و برای سری دوش باید از یک سیستم لوله کشی استفاده کرد. از این رو در صورتی که تمایل به استفاده از این سیستم در حمام داشته باشید، باید یک بازسازی کلی برای لوله کشی انجام دهید.

هزینه بالا

هزینه نصب و راه اندازی سیستم یونیورست بالا می باشد. چرا که برای اجرای این سیستم احتیاج به ایجاد ساختار جدید در حمام می باشد.

هزینه پنهان

علاوه بر هزینه خرید استفاده از این سیستم احتیاج به تغییر اساسی در زیربنای کار دارد. چرا که برای نصب آن ها احتیاج به لوله کشی اضافی مانند لوله کشی آب گرم می باشد. در کنار آن همین امر سبب بالا رفتن هزینه های ناشی از نصرف آب نیز می گردد.

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: ساختمانچی
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 5313

به "تفاوت پنل دوش و یونیورست حمام چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاوت پنل دوش و یونیورست حمام چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید