توقف موقتی فعالیت واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر

به گزارش جعبه مهر، معاون سازمان انرژی اتمی ایران امروز (یکشنبه) گفت: نیروگاه اتمی بوشهر بر اساس برنامه ریزی فعالیت سالانه به منظور تعویض سوخت، انجام بازرسی و تعمیرات دوره ای به طور موقت متوقف می گردد.

توقف موقتی فعالیت واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، محمودجعفری معاون سازمان انرژی اتمی ایران امروز (یکشنبه) خاطر نشان کرد: طبق برنامه ریزی اجرا شده و هماهنگی اجرا شده با شبکه سراسری برق کشور، فعالیت فراوری برق نیروگاه اتمی بوشهر به منظور انجام عملیات تعویض سوخت سالیانه نیروگاه، بازرسی ها و تعمیرات دوره ای از روز یکشنبه 24 فروردین ماه امسال متوقف خواهد شد.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی فراوری و توسعه انرژی اتمی ایران گفت: یکی از هدف های اجرای برنامه تعویض سوخت در زمان کنونی این است که با توکل به الطاف الهی، نیروگاه در اوج (پیک) مصرف برق کشور در تابستان در مدار فراوری باشد.

معاون سازمان انرژی اتمی ابراز امیدواری کرد: با انجام عملیات سوخت گذاری پیش رو، فراوری برق در واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر در موعد مقرر از سر گرفته شده و نیروگاه مجدداً به شبکه سراسری برق کشور متصل گردد.

جعفری با بیان اینکه از ابتدای بهره برداری تجاری از واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر تا به امروز حدود 43 میلیارد کیلووات ساعت برق فراوری و به شبکه سراسری برق کشور تحویل شده است، گفت: همچنین از زمان تعویض سوخت قبلی نیروگاه از اردیبهشت ماه سال گذشته تا به امروز این نیروگاه بیش از 7.2 (هفت ممیز دو) میلیارد کیلووات ساعت انرژی الکتریکی فراوری کرد.

وی با اشاره به ارتقاء سطح این نیروگاه ادامه داد: در سال گذشته برنامه جامع ارزیابی همتایی از نیروگاه اتمی بوشهر در حوزه های مختلف توسط تیمی متشکل از متخصصان زبده انجمن جهانی بهره برداران هسته ای (WANO) از کشورهای مختلف انجام شد که نتایج درخشانی از جمله قرار دریافت نیروگاه اتمی بوشهر در شمار پنج کشور اول اعضای این مرکز را به همراه داشت.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 5682

به "توقف موقتی فعالیت واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقف موقتی فعالیت واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید