توکلی: نباید توقع بی جا در مسابقات جهانی پاراوزنه برداری داشته باشیم، شک نکنید که طلای سنگین وزن را پس می گیریم

به گزارش جعبه مهر، سرمربی تیم ملی پاراوزنه برداری گفت: با توجه به فاصله کوتاه بین پارالمپیک و مسابقات جهانی، نباید توقع بی جا از تیم ملی در گرجستان داشت.

توکلی: نباید توقع بی جا در مسابقات جهانی پاراوزنه برداری داشته باشیم، شک نکنید که طلای سنگین وزن را پس می گیریم

حسین توکلی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره شرایط ملی پوشان پاراوزنه برداری در آستانه اعزام به مسابقات قهرمانی جهان در گرجستان گفت: یک ماه است که مسئولیت هدایت تیم ملی را بر عهده گرفته ام. نفرات پارالمپیکی که در بازی های 2020 توکیو شرکت کرده بودند، شرایط حضور خوب را ندارند، اما شرکت در این مسابقات اجباری است است، چون آخرین درگاه 2021 برای پارالمپیک 2024 پاریس محسوب می شود. به هر حال مجبور بودیم شرایطی را برای ملی پوشان به منظور شرکت در این رقابت ها ایجاد کنیم.

وی با اشاره به نتایج کسب شده در پارالمپیک 2020 توکیو گفت: شرایط برای ملی پوشان خوب نبود و در واقع انتظارات بیشتری از آنها می رفت. بعد از مسابقات هم شرایط روحی خوبی برای آنها ایجاد نشد که تلاش کردیم همه این مسائل را پشت سر بگذاریم و شرایط را به حالت پایدار برسانیم.

سرمربی تیم ملی پاراوزنه برداری درباره نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی جهان در گرجستان اعلام کرد: سه نسل از وزنه برداران را اعزام می کنیم که یک نسل از آنها می تواند خودش را در تفلیس نشان بدهد. به همین دلیل نباید انتظارات نابه جا از تیم ملی در این رویداد داشت. در مجموع نمی توان روی مدال بیشتر المپیکی ها حساب باز کرد، چون شرایط شان خوب نیست.

توکلی گفت: 2 نفر در رده جوانان و 12 نفر در رده بزرگسالان در لیست اعزام هستند. باید همه تلاش مان را به خرج بدهیم، چون راه دیگری پیش رو نداریم. من از وقتی به تیم ملی آمدم، سعی کردم ملی پوشان را از آن فضای قبلی خارج کنم تا به لحاظ روحی و روانی شرایط شان بهتر شود. بیشتر نفرات تمرین زده شده بودند و افکارشان برای مسابقات جهانی هم جالب نبود. من سعی کردم فضای اردو را نیز تغییر بدهم، بر همین اساس جابه جایی هایی در سالن به وجود آوردیم. همچنین تلاش کردم تجربیاتم را در اختیارشان بگذارم تا در نهایت ملی پوشان از آن تشنج و حواشی فاصله بگیرند. خدا را شکر می کنم که الان تمرینات شادابی را انجام می دهند.

وی در ادامه درباره شرایط جسمانی ملی پوشان پارالمپیکی گفت: برخی از آنها با مصدومیت دست و پنجه نرم می کنند. روح الله رستمی که تنها طلایی پاراوزنه برداری بود، از ناحیه کتف مصدوم است. همچنین حامد صلحی پور مثل بیشتر نفرات از تمرینات پس از حضور در توکیو، دور بوده و آسیب دیدگی اندکی هم دارد. با نگاهی به همه جوانب، باید بگویم که نباید توقع بیجا در مسابقات جهانی داشت. ما باید منطقی و حرفه ای باشیم؛ هدف گذاری ابتدایی این است که در مسابقات شرکت کنند و مجوز اولیه را بگیرند.

سرمربی تیم ملی پاراوزنه برداری در پاسخ به این سوال که آیا سایر کشورها با نفرات اصلی در مسابقات جهانی شرکت خواهند کرد؟ گفت: طبق بررسی هایی که داشتیم، تعیین شده که وزنه برداران کشورهایی همچون چین و مصر و ... تغییر وزن داشته اند. قاعدتاً آنها نیز با توجه به فاصله زمانی کوتاه پس از بازی های پارالمپیک، نباید شرایط خوبی داشته باشند، اما به نظرم مسائل شان از ما کمتر است. با این وجود من به ملی پوشان ایمان دارم و معتقدم که آنها می توانند در آینده بدرخشند و دست به کارهای بزرگی بزنند.

طلای دسته سنگین وزن، از دست ایران خارج شد. آیا می توانیم بازهم شاهد قهرمانی کننده ایران در این دسته باشیم؟ توکلی در پاسخ به این سوال گفت: ما سیامند رحمان را از دست دادیم. منصور پورمیرزایی هم پس از پارالمپیک خداحافظی کرد. شاید در کوتاه مدت نتوان کاری کرد، اما مطمئن هستم در بازی های پاراآسیایی 2022 گوانجو و سپس پارالمپیک 2024 پاریس و با تزریق نفراتی از رده جوانان به تیم ملی، می توانیم این طلای ارزشمند را به ایران اختصاص بدهیم؛ در این موضوع شک نداشته باشید و من هم این اتفاق را دور از فکر نمی بینم.

وی در سرانجام گفت: دوست دارم به همه آنهایی که امید زیادی ندارند، بگویم که همه ما یکی هستیم و باید به یکدیگر کمک کنیم تا پاراوزنه برداری ایران بهترین نتایج را در رویدادهای بزرگ پیش رو کسب کند. این اتفاق فقط با همدلی همه رقم خواهد خورد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 دی 1400 بروزرسانی: 30 دی 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 11024

به "توکلی: نباید توقع بی جا در مسابقات جهانی پاراوزنه برداری داشته باشیم، شک نکنید که طلای سنگین وزن را پس می گیریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توکلی: نباید توقع بی جا در مسابقات جهانی پاراوزنه برداری داشته باشیم، شک نکنید که طلای سنگین وزن را پس می گیریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید