جدیدترین موضع گیری خصمانه ریاض علیه ایران

به گزارش جعبه مهر، به گزارش خبرنگاران به نقل از النشره، کابینه سعودی در جلسه امروز خود به ریاست ملک سلمان به آنالیز اقدامات اجرا شده درباره مقابله باکرونا در این کشور پرداخت و اقدامات اجرا شده را مثبت خواند.

جدیدترین موضع گیری خصمانه ریاض علیه ایران

در این جلسه اعلام شد که اقدامات اجرا شده در استان القطیف موقتی است و در چارچوب تدابیر پیشگیرانه برای ممانعت از انتقال کروناست و اینکه مقامات بهداشتی بتوانند اقدامات پزشکی لازم را برای ساکنان این استان به عمل آورند!

کابینه سعودی از همکاری ساکنان با این اقدامات تمجید کرد.

در ادامه کابینه سعود ادعا کرد: رفتار غیرمسئولانه ایران محکوم است زیرا آنها اجازه ورود شهروندان سعودی به خاک خود را بدون مُهر زدن بر گذرنامه هایشان داده اند و این در حالی بوده که ویروس کرونا در ایران شیوع پیدا نموده است که این موضوع، ایران را مسئول مستقیم ابتلا به کرونا و شیوع آن در دنیا معرفی می نماید و خطری تشکیل می دهد که سلامت بشریت را تهدید می نماید و کوشش های بین المللی برای مبارزه با ویروس کرونا را از بین می برد.

کابینه سعودی در ادامه سوءقصدتروریستی به نخست وزیر سودان را محکوم و اظهار داشت: ریاض با این اقدام بزدلانه مخالف است و آنرا و هر تحرکی که ثبات سودان را در معرض خطر قرار دهد، محکوم می نماید.

ادعای ریاض علیه ایران در حالی تکرار می گردد که بعضی درباره اقدامات آل سعود در القطیف به بهانه مقابله با کرونا با دیده تردید می نگرند. مقامات دولت عربستان به بهانه انتشار ویروس کرونا فشارهای خود را به استان شیعه نشین قطیف واقع در شرق این کشور بیشتر نموده اند. آنها انی استان را کاملاً قرنطینه نموده اند در حالیکه بسیاری از شهرهای دیر عربستان آزادی رفت و آمد دارند.

مجتهد که افشاکننده اسرار درونی آل سعود است در توییتی نوشته است: تعطیلی مدارس به شیوع کرونا ارتباطی ندارد و دلایل امنیتی پشت پرده است که اعلام نشده و محمد بن سلمان قرار است طی روزهای آینده کاری را انجام دهد.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 5146

به "جدیدترین موضع گیری خصمانه ریاض علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین موضع گیری خصمانه ریاض علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید