گزارش توئیتری ظریف از سفرش به بیشکک

به گزارش جعبه مهر، وزیر امور خارجه در گزارشی توئیتری از سفرش به بیشکک گفت که گفت وگوها با مقامات قرقیزستان بر گسترش روابط اقتصادی دو کشور و تسهیل دسترسی به مسیرهای ترانزیتی بین المللی متمرکز بوده است.

گزارش توئیتری ظریف از سفرش به بیشکک

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که امروز (سه شنبه) و در ادامه دومین مقصد سفرش به چهار کشور آسیای مرکزی به بیشکک سفر کرده بود، ضمن ابراز خرسندی از گفت وگو با صادیر چاپاروف رئیس جمهور و روسلان کازاکبایف وزیر خارجه و دیگر مقامات عالیرتبه این کشور نوشت: ضمن تأکید بر منافع مشترک، گفت وگوها متمرکز بر استفاده از پیوندهای دیرینه بین دو کشور برای گسترش روابط اقتصادی و تسهیل دسترسی به راه های ترانزیتی بین المللی بود. مقصد بعدی قزاقستان.

گفتنی است روسلان کازاکبایف وزیر خارجه قرقیزستان در دیدار امروز ظریف ضمن قدردانی از کمک های بشردوستانه ایران به مردم این کشور در زمینه مقابله با کرونا، آمادگی کشورش را برای همکاری های همه جانبه با ایران در حوزه های کشاورزی، تولید دارو و ساخت نیروگاه های برقی و آبی گفت. (اینجا بخوانید)

رئیس جمهور قرقیزستان هم در دیدار وزیر امور خارجه با تأکید بر استفاده از ظرفیت های موجود برای گسترش همکاری ها با ایران، از کمک های انساندوستانه جمهوری اسلامی در زمینه مقابله با کرونا قدردانی کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران پیش از این به ازبکستان سفر و با رئیس جمهور و وزیر خارجه این کشور دیدار و گفت وگو کرد. قزاقستان و ترکمنستان مقاصد بعدی سفر وزیر امور خارجه ایران به آسیای مرکزی است. ظریف در هفته ای که گذشت نیز سفری دوجانبه به تاجیکستان داشت و ضمن رایزنی با رئیس جمهور و وزیر خارجه این کشور در نهمین کنفرانس قلب آسیا - فرایند استانبول درباره افغانستان شرکت و با برخی مقامات شرکت کننده از جمله رئیس جمهور افغانستان دیدار و گفت وگو کرد.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 9768

به "گزارش توئیتری ظریف از سفرش به بیشکک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش توئیتری ظریف از سفرش به بیشکک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید