جریان تور یک میلیارد تومانی آنتالیا چیست؟

به گزارش جعبه مهر، ایسنا/ بدنبال خبر و گزارشهای بدست رسیده، این پرسش مطرح می شود که جریان تور یک میلیارد تومانی آنتالیا چیست؟

جریان تور یک میلیارد تومانی آنتالیا چیست؟

قضیه چیست؟

بدنبال انتشار تبلیغ تور 12 روزه آنتالیا به قیمت حدودی یک میلیارد و 195 میلیون تومان، حرمت الله رفیعی، رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی گفت: حتی اگر قیمت صندلی بیزنس کلاس یک هواپیمای خارجی را درنظر بگیرند و گران ترین و مجهزترین هتل یا ویلای ساحلی آنتالیا را هم برای این تور رزرو کرده باشند، قیمت آن به یک میلیارد تومان نمی رسد. من بتازگی همراه وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ماموریت و سفر تحقیقی به ترکیه داشتم، از همه نرخها اطلاع دارم، بهترین ویلا و هتل آن منطقه شاید شبی 10 میلیون تومان شود که قیمت 12 شب آن 120 میلیون تومان می شود. بیشترین قیمتی هم که برای پرواز وجود دارد، نهایت 30 میلیون تومان باشد که البته این چنین نیست، با این حال و به فرض وجود چنین قیمت هایی، تور یک میلیارد تومانی نمی تواند وجود خارجی داشته باشد. حتی تورهای اروپایی با نرخ امروزِ یورو، اینقدر تمام نمی شود.

او ادامه داد: در یک هفته گذشته این دومین خبر بود که علیه آژانس های مسافرتی منتشر شد. اول تور استانبول ویژه واکسن کرونا که مشخص شد جعلی بود و حالا هم تور یک میلیارد تومانی آنتالیا. در تبلیغ هیچ کدام هم مشخصات آژانس و تور وجود ندارد و ساختگی به نظر می آید.

وی اضافه نمود: اخیرا هم فیلمی از تورهایی منسوب به آژانس های گردشگری که در روستاهای ایران برگزار می شود، منتشر شد که مسافران آن رفتارهای ناهنجار و خارج از عرف دارند. نگرانی هایی بابت اشاعه رفتارهای هرز توسط تورهای گردشگری بوجود آمده است، فیلم را به دستم رسانده اند و می پرسند در تورها چه خبر است، آژانس ها چه می کنند! یقین دارم همه اینها دروغ و هجمه است.

رفیعی با اشاره به تعطیلی بیشتر آژانس ها و هتل و بیکاری گسترده راهنماهای گردشگری از زمان شیوع ویروس کرونا گفت: در شرایطی که گردشگری سیاه ترین روزها را سپری می کند و در تاریخ خود، اینقدر بدبختی ندیده بود، حالا یک عده از فرصت استفاده می کنند و یک لگد هم به پیکر بی جان گردشگری می زنند.

برخی رسانه ها، تور یک میلیارد تومانی آنتالیا را به برقراری دوباره پروازهای تهران ـ آنکارا ربط داده اند. مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت های هواپمایی نیز در واکنش به این تور میلیاردی گفت: این رقم غیر معقول است و باید بررسی شود.

بررسی ها نشان می دهند، قیمت مناسب ترین تور آنتالیا برای چهار شب به 11 میلیون تومان می رسد. گران ترین تور موجود از این منطقه نیز با پرواز هواپیمایی ترکیه، هفت شب اقامت در اتاق تک نفره یک هتل لاکچری با خدمات کامل و سه وعده غذایی، 120 میلیون تومان می شود. آژانس های مسافرتی می گویند در دروان همه گیری کرونا و با افزایش نرخ تورها بدنبال نوسانات ارز و افزایش قیمت بلیت هواپیما، میزان تقاضا برای این سفرها تقریبا صفر شده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: همگردی
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 8743

به "جریان تور یک میلیارد تومانی آنتالیا چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جریان تور یک میلیارد تومانی آنتالیا چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید