جزئیات ثبت نام آزمون ارشد اعلام شد ، آغاز ثبت نام از ساعت 16 امروز

به گزارش جعبه مهر، مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام جزئیات و شرایط ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال 99 خبر داد و گفت: مهلت ثبت نام برای شرکت در این آزمون تا 25 آذر ادامه دارد.

جزئیات ثبت نام آزمون ارشد اعلام شد ، آغاز ثبت نام از ساعت 16 امروز

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، دکتر حسین توکلی با بیان این مطلب اظهار کرد: کلیه متقاضیان ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1399 در تمامی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت کنندگان بیست و پنجمین المپیاد علمی- دانشجویی کشور از ساعت 16 امروز شنبه 16 آذر تا 25 این ماه می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به ثبت نام در این آزمون اقدام کنند.

وی در ادامه شرح داد: علاقه مندان برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال 99 با توجه به شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون که همزمان با آغاز ثبت نام منتشر خواهد شد، مقررات وظیفه عمومی، مقررات مربوط به ضوابط ثبت نام اتباع غیرایرانی و شرحات مربوط به سهمیه رزمندگان و ایثارگران (مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون که در پایگاه اطلاع رسانی این سازمان قرار گرفته است)، در صورتی که دارای شرایط مذکور باشند، می توانند حداکثر در دو رشته امتحانی (طبق ضوابط از رشته های امتحانی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام) متقاضی ثبت نام در این آزمون شوند.

  • هزینه ثبت نام آزمون ارشد

توکلی تاکید کرد: با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت نام منحصراً به صورت اینترنتی انجام می گیرد، داوطلبان لازم است از طریق کارت های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان و پرداخت مبلغ 450 هزار تومان به عنوان وجه ثبت نام شرکت در آزمون یک کدرشته امتحانی نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور افزود: داوطلبانی که علاوه بر رشته انتخابی یا امتحانی اصلی (رشته اول ) علاقه مند به شرکت در رشته امتحانی دوم هستند، ضرورت دارد که کدرشته امتحانی دوم را نیز در بند مربوط در تقاضانامه درج کنند. این دسته از داوطلبان باید برای رشته امتحانی دوم یک کارت اعتباری دیگر، به مبلغ 450 هزار تومان علاوه بر کارت اعتباری اول خریداری کنند.

به گفته وی، داوطلبان متقاضی ثبت نام و شرکت در آزمون کدرشته های امتحانی (اصلی و شناور) که علاقه مند به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی هستند، لازم است علاوه بر پرداخت مبالغ ثبت نام، نسبت به پرداخت مبلغ 38 هزار تومان دیگر نیز برای اعلام علاقه مندی به دوره های مذکور اقدام کنند.

  • توزیع کارت آزمون ارشد از 25 فروردین

توکلی گفت: داوطلبان لازم است از روز دوشنبه 25 تا روز چهارشنبه 27 فروردین با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش نسبت به تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون و برگ راهنمای شرکت در آزمون اقدام کنند.

  • زمان برگزاری آزمون ارشد

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور اظهار کرد: آزمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 99 و همچنین بیست و پنجمین دوره المپیاد علمی دانشجویی کشور روزهای پنجشنبه 28 و جمعه 29 فروردین ماه 99 در حوزه های مربط برگزار می شود.

به گفته وی، کارنامه اعلام نتایج اولیه تمامی داوطلبان آزمون فوق از سوی سازمان سنجش بر اساس برنامه زمانی مندرج در دفترچه راهنمای آزمون از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد، لذا تمامی داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می توانند براساس ضوابط و شرایط مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته که در زمان مقتضی منتشر خواهد شد، نسبت به انتخاب رشته مورد نظر اقدام کنند.

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 4152

به "جزئیات ثبت نام آزمون ارشد اعلام شد ، آغاز ثبت نام از ساعت 16 امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات ثبت نام آزمون ارشد اعلام شد ، آغاز ثبت نام از ساعت 16 امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید