جنجال تبانی کی روش و شوک به کفاشیان!

به گزارش جعبه مهر، رییس سابق فدراسیون فوتبال هشت سال پس از ملاقات ایران برابر قطر که دروازه صعود ایران به جام جهانی 2014 بود، از حواشی قبل این ملاقات پرده برداشت؛ حاشیه هایی که ممکن بود در نهایت به ناکامی ایران در رسیدن به برزیل ختم شد.

جنجال تبانی کی روش و شوک به کفاشیان!

به گزارش ایسنا، علی کفاشیان در گفت وگو با روزنامه جام جم پرده از اتفاقات حاشیه ای ملاقات ایران برابر قطر برداشت که در زیر بخشی از این گفت وگو آمده است:

بعد از بازی با ازبکستان یکسری فشارها بود که کارلوس کی روش را برکنار کنید. بعد هم ماجرای مهدی رحمتی و خداحافظی موقتش از تیم ملی پیش آمد. فشارها همینطور بیشتر شد. یادم هست یکی از مسوولان بانفوذ به ملاقات من آمد. دو نفر بودند. به من گفتند کارلوس کی روش از قطری ها فلان قدر پول گرفته تا تیم ملی ببازد. گفتم نه بابا؟ واقعی است؟ گفتند بله، این رخ داده و ما باخبر هستیم. تعجب کردم. بعد به ملاقات یکی از مسوولان بلندپایه ورزش رفتند و همین حرف ها را به او هم گفتند.

مسوول بلندپایه ورزش هم بعدا به قطر سفر کرد. ایشان رفت و به جواد نکونام کاپیتان تیم ملی گفت کی روش بازی را به قطر فروخته، مراقب باشید! جواد هم گفته بود آقا این چه حرفی است؟ ما در تیم هستیم و می بینیم کی روش چطور کار می نماید. ما گفتیم خدا کند این به گوش کی روش نرسد. او واقعا کار می کرد. برای بازی با قطر هم شبانه روز زمان گذاشته بود.

قبل از بازی قطر در استادیوم بودیم. من خیلی استرس داشتم. در راهرو راه می رفتم و حالم خوب نبود. کارلوس کی روش من را دید. گفت چرا اینقدر عرق نموده ای؟ چرا استرس داری؟ فوتبال است دیگر. نگران نباش. همه کوشش مان را می کنیم تا برنده شویم. در آن بازی هم اتفاقا کارلوس محروم بود و از روی سکو بازی را دید. در نهایت ما با گل رضا قوچان نژاد پیروز شدیم آن بازی را ببریم.

ما بردیم، ولی من یادم نمی آید آن دوستان آمده باشند و به خاطر تهمت به کی روش، عذرخواهی نموده باشند!

الان زمان گذشته و دیگر صحبت درباره رفتن کیروش فایده ای ندارد ولی چیزی که من می دانم نمی شد همکاری ادامه پیدا کند. باید یک طرف می رفت. این کی روش بود که در نهایت رفت. او دوست داشت بماند. ولی خب نشد و الان هم به جایی رفته که از اینجا خیلی بهتر است.

نکته دیگری که یادم رفت در این باره بگویم این بود؛ همان ها به من گفتند کی روش را در همان قطر برکنار کن! من گفتم مگر ما مربی داریم به جای کارلوس بگذاریم؟دیدید که در نهایت پیروز شدیم قطر را ببریم و بعد هم به جام جهانی برسیم. همان موقع چند ماهی بود به کارلوس حقوق نداده بودیم ولی با تمام وجود کار می کرد. کارلوس قبل از جام جهانی برزیل 8 ماه از ما حقوق نگرفت ولی کارش را کرد. من چیزی که در تیم اتفاق می افتاد را می دیدم و کاملا می فهمیدم با حرف هایی که می زنند کاملا متفاوت است.

کی روش واقعا به ایران عرق و تعصب داشت. الان هم می گویم او یک حس قلبی به کشورمان داشت و هیچوقت دوست نداشت حتی با پول بیشتر تیم ملی را ترک کند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 7613

به "جنجال تبانی کی روش و شوک به کفاشیان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنجال تبانی کی روش و شوک به کفاشیان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید