حریق آمازون از فضا قابل مشاهده است

به گزارش جعبه مهر، داده های ماهواره های فضایی به خوبی آتش سوزی های اخیر جنگل های آمازون و دود ناشی از آنها را نشان می دهد.

حریق آمازون از فضا قابل مشاهده است

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از دیلی میل، آتش سوزی جنگل های آمازون را می توان از فضا مشاهده کرد.

آتش سوزی های وحشی که در حال نابود کردن توده های جنگل های بارانی هستند و چندین روز است که درختان را می سوزانند، به خوبی در تصاویر ماهواره ای قابل مشاهده اند.

آتش سوزی در جنگل های آمازون سال جاری به یک رکورد تاریخی رسیده و بر اساس داده های مرکز تحقیقات فضایی برزیل، تاکنون بیش از 72 هزار و 843 مورد آتش سوزی ثبت شده است.

عکس های ماهواره ای نشان دهنده دود هزاران مایلی بر فراز برزیل هستند؛ نقشه های سازمان جهانی هواشناسی نیز میزان انتشار گازهای گلخانه ای را در نزدیکی اقیانوس اطلس نشان می دهد.

اگرچه در سال 2019 بیش از 72 هزار آتش سوزی به ثبت رسیده، اما تنها در هفته گذشته بیش از 9 هزار و 500 آتش سوزی شده ثبت شده است.

نظارت بر داده های سازمان جهانی هواشناسی نشان می دهد دود هزاران مایل از جنگل های بارانی در شمال غربی برزیل در سراسر کشور تا ریودوژانیرو در سواحل اقیانوس اطلس را پوشانده است.

عکس های عجیب و غریب سائوپائولو بعدازظهر دوشنبه نشان داد که بزرگ ترین شهر برزیل در تاریکی فرو رفته است، میزان آتش سوزی های این منطقه نسبت به زمان مشابه سال گذشته دست کم، 83 درصد افزایش یافته است.

انتهای پیغام/

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 3204

به "حریق آمازون از فضا قابل مشاهده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حریق آمازون از فضا قابل مشاهده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید