حمله هواپیماهای جنگنده ارتش به اهداف زمینی، جزئیات مهم از نهمین رزمایش فدائیان حریم ولایت

به گزارش جعبه مهر، خبرنگاران : مرحله اصلی و فاز عملیاتی نهمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، با نام مقدس یا صادق آل محمد(ع) در منطقه عمومی اصفهان شروع شد.

حمله هواپیماهای جنگنده ارتش به اهداف زمینی، جزئیات مهم از نهمین رزمایش فدائیان حریم ولایت

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی ارتش، مرحله اصلی و فاز عملیاتی نهمین رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت، صبح امروز -دوشنبه- با نام مقدس یا صادق آل محمد(ع) در منطقه عمومی اصفهان با شرکت هفت پایگاه نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و با موضوع پایگاه هوایی شهید بابایی شروع شد.

سرتیپ دوم فرهاد گودرزی سخنگوی نهمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت، گفت: بعد از گسترش انواع هواپیماهای شکاری و بمب افکن، ترابری سنگین و نیمه سنگین، سوخت رسان، شکاری رهگیر و شناسایی، گشت هوایی و هواپیماهای بدون سرنشین از روزها قبل از پایگاه های نیروی هوایی ارتش به پایگاه شهید بابایی اصفهان، روش های مقابله با تهاجم دشمن فرضی با استفاده از تاکتیک های نوین، طی این دو روز تمرین خواهد شد.

وی اضافه کرد: علاوه بر پایگاه شهید بابایی، پایگاه های شهید لشکری تهران، شهید نوژه همدان، شهید دوران شیراز، شهید یاسینی بوشهر، شهید عبدالکریمی بندرعباس، وحدتی دزفول و شهید فکوری تبریز بصورت مستقیم در این رزمایش شرکت دارند.

سخنگوی نهمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت ادامه داد: در این رزمایش هواپیماهای بمب افکن سنگین راهبردی سوخو24 و اف4، اف5، اف7، میگ29، اف14، صاعقه، هواپیماهای سوخت رسان بوئینگ 707 و 747 که توسط کارکنان فنی متعهد و متخصص نیروی هوایی ارتش بازآماد شده و تغییراتی در بعضی سامانه های آن ها اعمال شده است، به همراه انواع هواپیماهای بدون سرنشین مجهز به موشک های نقطه زن و بمب های هوشمند برد بلند که از روز ها قبل به پایگاه شهید بابایی گسترش پیدا نموده اند، حضور دارند.

وی توضیح داد: انجام تیراندازی های هوا به هوا، تیراندازی علیه اهداف هوایی با سرعت و در ارتفاعات مختلف، تیراندازی و بمباران هوا به زمین در شرایط مختلف و با استفاده از بمب های هوشمند، بومی و ارتقا یافته سنگین و نیمه سنگین و استفاده از انواع موشک های لیزری، تلویزیونی حرارتی، راداری و انواع راکت ها و بمب های فراوری شده به دست متخصصان داخل کشور، یکی از بخش های مهم این مرحله از رزمایش است.

سرتیپ دوم گودرزی گفت: پیش از شروع فاز عملیاتی نهمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش، هواپیماهای شناسایی و عکسبرداری آر اف 4، و پهپادهای کمان 12 به جمع آوری اطلاعات سیگنالی و شنود الکترونیکی، رصد، شناسایی و عکسبرداری از اهداف از پیش مشخص شده پرداخته اند.

وی در ادامه با بیان این که ما به دنبال امنیت پایدار در منطقه هستیم، طرح ریزی و راهنمایی تمرکزی به منظور اجرای انواع عملیات هوایی، افزایش شعاع عملیات با انجام سوخت گیری هوایی در داخل و خارج از مرز، استفاده از هواپیماهای گشت هوایی با هدف کسب فزونی هوایی، به کارگیری روش های دستیابی به اهداف زمینی و هوایی در مناطق ناشناخته، کسب و ارتقاء مهارتهای لازم جهت آماده سازی به موقع پرنده های شرکت کننده توسط کارکنان فنی، تمرین پرواز ناوبری ارتفاع پست بدون یاری از سیستم های ناوبری هواپیما و استفاده از اصول پدافند غیر عامل را از اهداف تخصصی این رزمایش برشمرد.

سخنگوی نهمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت ادامه داد: بمباران با استفاده از مهمات نقطه زن و هوشمند، تمرین رزم هوایی و انهدام اهداف هوایی، انجام عملیات بمباران تاکتیکی منظم و متنوع هوایی، حمله هواپیماهای جنگنده به اهداف زمینی، شناسایی هوایی و شنود الکترونیکی، استفاده از پهپادها برای بمباران اهداف، شناسایی و عکسبرداری، عملیات ترابری هوایی در ابعاد تاکتیکی و ارتقاء سطح آمادگی رزمی با انجام پروازهای برد بلند به منظور دسترسی به مناطق حساس و حیاتی در عمق خاک دشمن از دیگر اهداف این رزمایش است.

وی توضیح داد: بهره گیری از کارکنان جوان به همراه پیشکسوتان به منظور انتقال تجربیات، نوآوری در اقدامات، افزایش حجم قدرت آتش و دقت در اصابت اهداف متحرک و ثابت زمینی و هوایی، استفاده از مهمات نقطه زن و دور ایستا با قدرت تخریب بسیار بالا توسط هواپیماها و پهپادها، دیگر نقاط قوت این رزمایش است و بخشی از توان رزمی نیروی هوایی ارتش را به معرض نمایش می گذارد.

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 8014

به "حمله هواپیماهای جنگنده ارتش به اهداف زمینی، جزئیات مهم از نهمین رزمایش فدائیان حریم ولایت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله هواپیماهای جنگنده ارتش به اهداف زمینی، جزئیات مهم از نهمین رزمایش فدائیان حریم ولایت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید