دبیرکل سازمان ملل خواستار آتش بس فوری در جهان برای مقابله با کرونا شد

به گزارش جعبه مهر، دبیرکل سازمان ملل خواستار توقف فوری همه درگیری ها در سراسر جهان برای مقابله با همه گیری کرونا به ویزه در مناطق جنگ زده شد.

دبیرکل سازمان ملل خواستار آتش بس فوری در جهان برای مقابله با کرونا شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل دوشنبه شب در نشست خبری آنلاین خود خواستار آتش بس فوری در سراسر جهان برای مقابله با شیوع کرونا شد و گفت: وقت آن است که درگیری های مسلحانه را قرنطینه و با هم روی مبارزه برای نجات جانمان تمرکز کنیم.

گوترش تاکید کرد که مردم گرفتار در منازعات مسلحانه که در سراسر جهان در حال روی دادن است، در میان آسیب پذیرترین اقشار هستند و بیشترین خطر مرگ ومیر ناشی از این ویروس در این مناطق است.

وی اضافه نمود: این ویروس به ملیت یا قومیت، جناح یا ایمان اهمیت نمی دهد و بی امان به همه حمله می کند.

گوترش اظهار کرد: در همین حال، درگیری مسلحانه در سراسر جهان رو به افزایش است. افراد آسیب پذیر اعم از زنان و بچه ها، افراد دارای معلولیت، حاشیه نشینان و آوارگان، بالاترین هزینه را می پردازند.

دبیرکل سازمان ملل متحد ادامه داد: آنها همچنین در معرض خطرناکترین آسیب های ویرانگر کووید19 هستند. فراموش نکنیم که در کشورهای آسیب دیده از جنگ، سیستم های بهداشتی از بین رفته است. متخصصان بهداشت که شمار آنان کم است، اغلب مورد هدف قرار گرفته اند.

وی خطاب به طرف های متخاصم گفت: از دشمنی ها عقب نشینی کنید. بی اعتمادی و دشمنی را کنار بگذارید. اسلحه ها را خاموش کنید. متوقف کردن توپخانه و پایان دادن به حملات هوایی بسیار مهم است.

دبیر کل سازمان ملل متحد اضافه نمود: برای ایجاد مسیرهای برای کمک به صرفه جویی در زندگی، برای باز کردن پنجره های گرانبها برای دیپلماسی، برای ایجاد امید در جاهایی که آسیب پذیرترین افراد مبتلا به کووید19 را دارند، بگذارید از ائتلاف ها و گفت وگوهایی که به آرامی بین طرف های رقیب شکل می گیرد تا رویکردهای مشترک در مورد کرونا را فعال کنند، الهام بگیریم.

گوترش گفت: ما به چیزهای بیشتری احتیاج داریم. به بیماری جنگ پایان دهید و با بیماری که جهانی ما را ویران می کند، مبارزه کنید.

وی شرح داد: این کار با متوقف کردن نبردها در همه جا شروع می شود. این همان چیزی است که خانواده انسانی ما اکنون بیش از هر زمان دیگری به آن احتیاج دارند.

براساس آمارهای رسمی تا به امروز بیش از 360 هزار نفر در بیش از 190 کشور جهان به کووید19 مبتلا شده و نزدیک به 15 هزار و 500 نفر جان خود را از دست داده اند.

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 5372

به "دبیرکل سازمان ملل خواستار آتش بس فوری در جهان برای مقابله با کرونا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیرکل سازمان ملل خواستار آتش بس فوری در جهان برای مقابله با کرونا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید