راه اندازی سامانه نوبت دهی خدمات الکترونیک قضایی

به گزارش جعبه مهر، مدیرعامل کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی از راه اندازی سامانه نوبت دهی الکترونیکی خبر داد.

راه اندازی سامانه نوبت دهی خدمات الکترونیک قضایی

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، حسن روحانی نیا مدیرعامل کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی از ایجاد سامانه نوبت دهی الکترونیک در ایام کرونایی خبر داد و گفت: شیوع ویروس کرونا، شرایط را بگونه ای کرد که تلاش کردیم مانع از ازدحام جمعیت مراجعه کنندگان به دفاتر شویم.

وی افزود: از روز اول روش های بسیاری را پیشنهاد دادیم که یکی از آن ها نوبت دهی الکترونیک بود.

روحانی نیا گفت: بنابراین در این ایام اخیر برنامه ریزی های لازم شد تا نوبت دهی الکترونیک محقق شود تا حضور مردم به حداقل برسد چرا که قبل از راه اندازی سامانه، مردم به صورت حضوری مراجعه می کردند، نوبت می گرفتند و پشت باجه می نشستند.

مدیرعامل کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی گفت: هر یک از دفاتر در سراسر کشور خدمات را انلاین ارائه خواهند داد و این دفاتر از ساعت 8 صبح تا 16 عصر در تهران و در هر استان به فراخور ساعت های اداری اعلام شده، خدمت رسانی می کنند.

وی ادامه داد: این اتفاق برای تسهیل در دسترسی آحاد افراد جامعه به خدماتی که از سوی نظام قضایی کشور ارائه می شود و همچنین تدابیری در راستای کاهش زمان حضور افراد در دفاتر خدمات الکترونیک و افزایش ضریب نفوذ بهره ­مندی از امکانات فضای مجازی است.

روحانی نیا گفت: آدرس سامانه kdke.ir (سایت کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی) است و دسترسی جداگانه برای مردم و همچنین مدیران پیش­ بینی شده است.

مدیرعامل کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی گفت:، چون هر یک از انواع خواسته های مراجعین، ممکن است زمان متفاوتی را به خود در دفتر اختصاص دهد، پیش­ بینی لازم در سامانه به عمل آمده تا هر یک از متقاضیان از میان دسته بندی کلی موضوعات، خواسته خود را انتخاب و بدین ترتیب برای مدیر دفتر امکان مدیریت اوقات میسر خواهد بود.

وی تأکید کرد: مدیران نیز موظفند به نحوی تدبیر کنند که هم برای کسانی که از طریق سامانه وقت گرفته اند و هم کسانی که بدون وقت قبلی به دفتر مراجعه کرده اند، امکان بهره ­مندی کافی از خدمات دفتر میسر باشد.

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 5867

به "راه اندازی سامانه نوبت دهی خدمات الکترونیک قضایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی سامانه نوبت دهی خدمات الکترونیک قضایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید