زیباترین قلعه ها در فرانسه

به گزارش جعبه مهر، بسیاری از قلعه های دوست داشتنی و مجذوب کننده فرانسه در درون دره لویر قرار گرفته اند اما با این وجود در نقاط مختلف دیگری از فرانسه نیز می توان قلعه های قرون وسطایی مختلفی را مشاهده کرد.

زیباترین قلعه ها در فرانسه

در ادامه همراه با ما باشید تا بهترین و زیباترین قلعه های فرانسه را به شما معرفی کنیم.

10. قلعه ویتر

Chateau de Vitre

قلعه ویتر، قلعه ای قرون وسطایی است که در شهر ویتر در بریتانی فرانسه قرار گرفته است؛ این قلعه در اواخر قرن یازدهم میلادی ساخته شده بود. قبل از آن، در این نقطه، قلعه ای چوبی وجود داشته که بر اساس آتش سوزی از بین رفته است. در قرن پانزدهم میلادی، بخش های دیگر نیز به قلعه اضافه شد. در سال 1820 میلادی، شهر ویتر، قلعه را از مالک اصلی اش خریداری کرد و آن را بازسازی نمود. امروزه، چندین موزه کوچک و همچنین تالار شهر در درون قلعه ویتر قرار دارند.

9. قلعه فوژر

Chateau de Fougeres

قلعه فوژر در نزدیکی شهر رن در بریتانی قرار گرفته است؛ این قلعه در قرن یازدهم میلادی و بر روی صخره ای در کنار رودخانه نانکون ساخته شده بود. سازه اصلی از جنس چوب بود که در حمله هنری دوم انگلیس، نابود شده بود. قلعه ثانویه در همان نقطه از طریق هنری دوم پلانتانژنت از سنگ ساخته شد. در قرن سیزدهم میلادی، دو برج بزرگ به این قلعه اضافه شدند؛ قلعه فوژر یکی از بزرگترین قلعه های قرون وسطایی اروپا به شمار می رود و امروزه، مالکیت آن در دست خود شهر فوژر است و یکی از جاذبه های این شهر محسوب می گردد.

8. قلعه آنژه

Chateau dAngers

در قرن نهم میلادی، قلعه آنژه در محل یک سکونتگاه رهاشده رومی ساخته شد. امروزه، این قلعه یکی از پربازدیدترین قلعه ها در فرانسه به شمار می رود. قلعه آنژه در دره لویر در شهر آنژه قرار گرفته است. در این قلعه، مجموعه ای بسیار زیبا از پرده های نقش دار وجود دارد که در بین سال های 1373 تا 1382 میلادی دوخته شده اند. این پرده ها به دستور لویی اول، دوک آنژه، ساخته شدند و نشان دهنده رویدادهای انجیل با جزئیات بسیار دقیق هستند. خود قلعه آنژه از جنس سنگ سیاه ساخته شده و 17 برج دیدبانی دارد که واقعا تحسین برانگیز است.

7. قلعه گیرد

Chateau Gaillard

قلعه گیرد، بر بالای تپه ای قرار گرفته که مشرف به رود سن و شهر لز آندلی است. این قلعه، یکی از زیباترین و تماشایی ترین چشم انداز ها در نورماندی را خلق کرده است. در سال های 1196 و 1198 میلادی، ریچارد شیردل دستور ساخت این قلعه را داده بود اما با وجود اینکه این قلعه از استحکامات و تجهیزات بسیار خوبی برخوردار بود، نتوانست تا جلوی فیلیپ دوم از فرانسه را بگیرد و حدود 6 سال پس از ساختش، قلعه گیرد به تصرف درآمد. این قلعه در سال های بعد بین انگلیسی ها و فرانسوی ها دست به دست می شد تا اینکه هنری چهارم فرانسه در سال 1599 میلادی دستور نابودی آن را صادر کرد. دیوارهای ضخیم قلعه در برابر نابودی مقاومت کردند و تا به امروز پابرجا باقی ماندند. در تمام سال، ویرانه های قلعه در معرض بازدید مردم قرار دارند.

6. قلعه ونسس

Chateau de Vincennes

قلعه ونسس در منطقه حومه شهر پاریس به نام ونسس قرار گرفته است؛ این قلعه در ابتدا، شکارگاهی برای لویی هفتم فرانسه بود. در قرن چهاردهم میلادی، استحکامات بیشتری به قلعه اضافه شد و در قرن پانزدهم میلادی نیز دیواری بیرونی آن ساخته شد. یک خندق بزرگ و دو پل متحرک نیز این قلعه از گزند هر گونه تهاجمی در امان نگه داشتند. قلعه ونسس تا اواسط قرن هفدهم میلادی، به عنوان قلعه ای سلطنتی مورد استفاده قرار گرفت. در سال 1860 میلادی نیز ناپلئون سوم، قلعه و پارک کنار آن را به شهر پاریس داد تا از آن به عنوان یک پارک عمومی استفاده گردد. امروزه، این قلعه به روی مردم باز است.

5. قلعه اوت کونیگزبورگ

Chateau du Haut-Koenigsbourg

قلعه اوت کونیگزبورگ در مکانی استراتژیک و بر بالای تپه ای مرتفع مشرف بر دشت آلستین در کوهستان ووسگس واقع شده است. از قرون وسطی تا جنگ سی ساله، از این قلعه از طریق نیروهای مختلف استفاده می شد تا اینکه در نهایت، این قلعه در جنگ سی ساله، پس از 52 روز محاصره، از طریق سربازان سوئدی سوزانده و غارت شد. برای صدها سال بعد، این قلعه بدون استفاده باقی ماند و جنگل آن را در درون خود فراگرفته بود. در سال 1899 میلادی، قلعه به امپراتور آلمان ویلهم دوم اهدا شد؛ او این قلعه را بازسازی کرد و بار دیگر به اوج خود بازگرداند. پس از جنگ جهانی دوم، فرانسه این قلعه را به تصرف درآورد و امروزه، این قلعه به عنوان یکی از محبوب ترین قلعه های فرانسه شناخته می گردد که سالانه بیش از 500 هزار گردشگر را به خود جذب می کند.

4. قلعه لوش

Chateau de Loches

در فاصله 500 متری از سواحل رودخانه اندر در دره لویر، قلعه لوش ساخته شده است. قلعه لوش به خاطر ارتباطات خود به افراد سلطنتی فرانسه و انگلیس و همچنین ظاهر مربعی شکل بزرگ خود شناخته می گردد. این قلعه در قرن یازدهم میلادی ساخته شد و در قرن دوازدهم در اختیار هنری دوم و ریچارد شیردل قرار داشت و بعدا، به مکان بسیار محبوبی برای چارلز هفتم تبدیل شد. در همین تالار بزرگ این قلعه بود که جوآن آف آرک، شاه چارلز را متقاعد کرد تا او باید در ریمز تاجگذاری کند. امروزه از بخش های قدیمی قلعه تنها ویرانه های آن به جای مانده است اما بخش اقامتگاه سلطنتی از قرن شانزدهم میلادی به طور کامل بازسازی شده است.

3. قلعه سومور

Chateau de Saumur

قلعه سومور بر بالای یک تپه مستحکم مشرف به شهر و رودخانه زیر پای خود قرار گرفته است. این قلعه، یکی از زیباترین قلعه هایی به شمار می رود که در سواحل طولانی ترین رودخانه فرانسه یعنی رودخانه لویر قرار گرفته اند. برج های هشت ضلعی در هر گوشه از قلعه سومور، حسی اسرارآمیز و فانتزی به آن داده است. این قلعه در قرن دهم میلادی ساخته شده بود و در اواخر قرن دوازدهم میلادی از طریق هنری دوم از انگلیس بازسازی شد و ظاهری زیبا و درخشان پیدا کرد. امروزه، مالکیت قلعه در اختیار شهر قرار گرفته است و درون آن نیز چندین موزه وجود دارند.

2. کاخ پاپ ها

Palais des Papes

در جنوب فرانسه و در آویگنون، قلعه کاخ پاپ ها وجود دارد که به عنوان یکی از مهم ترین سازه های قرون وسطایی در اروپا شناخته می گردد. این سازه در ابتدا به عنوان یک صومعه در سال 1252 میلادی ساخته شد و در سال 1309 میلادی، زمانی که روم در برابر انتخاب پاپ کلمنت پنجم قیام کرد، به جایگاه پاپ تبدیل شد. این قلعه در قرن چهاردهم میلادی، به عنوان مرکز مسیحیت شناخته می شد. هر ساله، بیش از 650 هزار نفر از این قلعه بازدید می کنند، قلعه ای که یکی از بزرگترین ساختمان های سبک گوتیک در اروپا است و از جمله بهترین جاهای دیدنی فرانسه محسوب می گردد.

1. قلعه کارکاسون

Cite de Carcassonne

در حقیقت، قلعه کارکاسون بیشتر شبیه به یک شهر است تا یک قلعه؛ این قلعه، یکی از قدیمی ترین و تاثیرگذارترین قلعه های کشور فرانسه محسوب می گردد. این قلعه در جنوب فرانسه قرار گرفته است و با توجه به موقعیت آن در مسیرهای تجاری و تاریخی اروپا، از دوران قدیم از اهمیت بالایی برخوردار بوده است. بخش هایی از دیوارهای ارگ قدمتی طولانی دارند که به دوران امپراتوری روم باز می گردد. تا قرن هفدهم میلادی، هر کدام از حاکمانی که مالک این قلعه بودند، آن را توسعه دادند تا اینکه در نهایت، این قلعه رو به افول رفت. در قرن نوزدهم میلادی، پروژه بازسازی قلعه شروع شد تا امروزه این قلعه به عنوان یکی از جاذبه های برجسته فرانسه شناخته گردد.

منبع: فوت و فن / touropia.com
انتشار: 22 مرداد 1401 بروزرسانی: 22 مرداد 1401 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 11212

به "زیباترین قلعه ها در فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباترین قلعه ها در فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید