سئول: واحدهای موشکی و نیروهای ویژه کره شمالی تقویت شده اند

به گزارش جعبه مهر، رسانه های کره جنوبی با استناد به وزارت دفاع این کشور گزارش کردند، کره شمالی در چند سال گذشته اقدام به افزایش تعداد واحدهای موشکی خود و تقویت نیروهای ویژه اش با تجهیزات مدرنیزه نموده است.

سئول: واحدهای موشکی و نیروهای ویژه کره شمالی تقویت شده اند

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، اخیرا ارتش کره جنوبی از ویرایش 2020 یک سند دفاعی دو سالانه که به دست خبرگزاری یونهاپ رسید رونمایی کرد؛ در این سند این تغییرات در پتانسیل راهبردی پیونگ یانگ ذکر شده بود.

بر طبق این سند، تعداد یگانهای موشکی تحت فرماندهی نیروی استراتژیک کره شمالی از 9 واحد در سال 2018 به 13 واحد در 2020 افزایش یافته است. گمان برده می گردد که این واحدها به عملیاتی کردن موشکهای بالستیک کوتاه برد و میان برد که قادر به حمله به اهدافی در کره جنوبی و پایگاه نظامی استراتژیک آمریکا در گوآم هستند، می پردازند.

ارتش کره جنوبی متذکر می گردد که تنها در سال 2019 پیونگ یانگ دست به انجام مجموعا 13 آزمایش موشکی زده و چند نوع جدید از موشکهای بالستیک شامل یک پرتابگر چندگانه موشکی بسیار عظیم و یک موشک بالستیک پیشرفته پرتابی از زیردریایی را به نمایش گذاشته است.

یک مقام ارتش کره جنوبی که خبرگزاری یونهاپ از او نقل قول کرد، گفت: به نظر می رسد که کره شمالی تاسیسات موشکی موجودش را گسترش داده است. ما در حال تحلیل این هستیم که چه نوع موشکهایی در واحدهای جدیدا تشکیل شده، استقرار یافته اند.

همزمان گمان برده می گردد که زرادخانه هسته ای کره شمالی به همان وضعیتی باشد که در سال 2018 بود. این تقویت قوای نظامی کره شمالی به دنبال به بن بست رسیدن مذاکرات مربوط به خلع سلاح هسته ای آمریکا و فقدان پیشرفت در روابط بین دو کره اتفاق افتاده است.، ایسنا

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 9150

به "سئول: واحدهای موشکی و نیروهای ویژه کره شمالی تقویت شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سئول: واحدهای موشکی و نیروهای ویژه کره شمالی تقویت شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید